חדשות טכנולוגיה

וויקיפדיה הותקפה על ידי האקרים, לא היתה זמינה בסוף השבוע

שרתי האנציקלופדיה השיתופית נחסמו במתקפת DDoS, שגרמה לקריסתם ומנעו גלישה לאתר. לא נגרמו נזקים קבועים ולא ברור מי עמד מאחורי השיבוש

רפאל קאהאן 10:0408.09.19

האנציקלופדיה השיתופית וויקיפדיה ספגה מתקפת סייבר נרחבת, ששיבשה את פעילותה מבוקר יום ו' ועד שבת בערב; לפי פרסום של קרן וויקימדיה, מפעילת השירות, נפגעו שרתי וויקיפדיה במתקפת DDoS.

 

 

מדובר במתקפת שיבוש במהלכה מופצץ שרת בבקשות התחברות בהיקף שעולה על יכולתו לקבל. העומס מפיל שירותים מקוונים והוא פרקטיקה נפוצה בקרב פושעי סייבר ותוקפים אחרים. המתקפה נשענת על העברת פניות ממערך כתובות גדול, מה שמקשה על איתור מי שעומד מאחוריה.

 

מתקפת סייבר DDOS מתקפת סייבר DDOS צילום: The Merkle

 

תקיפה של שירות חופשי כמו ויקיפדיה שקולה להצתה של אוטובוס ציבורי או פיצוץ ספריה עירונית - פעולה שאין לה שום ערך, לא פוליטי, חברתי או פלילי, למעט עבור מי שמתנגד לחופש מידע. בפוסט של הקרן הדגישו את האופי המרושע של מי שהחליט למקד את המתקפה עליה. כמו כן, המתקפה חסרת תכלית, שכן המידע בוויקיפדיה לא ניזוק במהלכה, עד כמה שידוע בשלב זה.

 

הקרן מנסה להחזיר את השירות וכעת רובו חזר לפעול כסדרו. עם זאת ישנם עדיין דיווחים ספורדיים על חוסר זמינות בעיקר במרכז אירופה ויוון.

 

על פי דיווחים שונים, הקריסה של שירות ויקיפדיה התבצע במקביל לבעיות גישה דומות שהתגלו בשירותי הגיימינג טוויץ' ו-World of Warcraft, שגם הם הותקפו באותו הזמן.

 

חשבון טוויטר (כעת מושעה) של קבוצת האקרים חובבנים בשם UKDrillas התרברב בתקיפות האמורות, אך מוקדם לקבוע שאכן אלו הם התוקפים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x