$
אינטרנט

אלופי השנה של ויקיפדיה בעברית: איינשטיין עקף את גל גדות

הפיזיקאי הנודע ניצב בראש ערכי רשימת האישים שנקראו הכי הרבה באנציקלופדיה המקוונת ב-2017. ואולם, הערך הכי נקרא היה "מדינות לפי אוכלוסיה, שטח ותמ"ג" ואחריו "ישראל" ו"משחקי הכס"

יואב סטולר 14:2607.01.18
ויקיפדיה פרסמה היום (א') את סיכום השנה המסורתי שלה - בו חשפה מה הכי עניין את הגולשים בארץ ובעולם בין עמודיה. באופן מפתיע ואף מעודד, הערך הנקרא ביותר באינציקלופדיה המקוונת בשפה העברית בשנה החולפת היה "מדינות לפי אוכלוסייה, שטח, צפיפות, תמ"ג ופיתוח אנושי".

 

 

הערך, ששוטח בפני הגולשים את הסטטיסטיקות מאחורי הלאומים השונים בעולם, זכה בשנה האחרונה ל-1.5 מיליון קוראים. הערך השני הנקרא ביותר בעברית היה "ישראל" עם כ-550 אלף גולשים ולאחריו סדרת הטלוויזיה המצליחה ביותר בעולם - "משחקי הכס" - עם כ-367 אלף.

 

אלברט איינשטיין אלברט איינשטיין צילום: איי אף פי

 

 

האישיות הבולטת ביותר בוויקיפדיה העברית הוא אלברט איינשטיין, אחריו הזמר אמיר פרישר גוטמן שמצא את מותו הקיץ. עוד בלטו ברשימה השחקנית גל גדות, ראש הממשלה נתניהו והזמר סטטיק (שניצב במקום ה-11; שותפו בן אל תבורי הסתפק במקום ה-1,024).

 

ברשימת הערכים המחופשים ביותר באנגלית בלט אחד מורבידי למדי - "אנשים שמתו ב-2017" ואחריו דונלד טראמפ, מלכת בריטניה אליזבת' השנייה, העונה השביעית של "משחקי הכס" ומייגן מרקל, ארוסתו של הנשיא הארי. ערך נוסף שבלט בוויקיפדיה העולמית הוא הביטקוין - שזכה ל-35 מיליון קוראים, מה שמיקם אותו במקום ה-9 ברשימת הערכים העולמית וה-19 ברשימה הישראלית. במהלך 2017 נצפו בוויקיפדיה העברית יותר מחצי מיליארד דפים, ממוצע חודשי של יותר מ-49 מיליון דפים נצפים בכל חודש.

 

הערכים הנצפים ביותר בוויקיפדיה העברית

 

1. מדינות לפי אוכלוסיה, שטח, צפיפות, תמ"ג ופיתוח אנושי

2. ישראל

3. משחקי הכס (סדרת טלוויזיה)

4. ארצות הברית

5. ירושלים

6. פולמון

7. אלברט איינשטיין

8. דרגות צה"ל

9. אמיר פרישר גוטמן

10. בנימין נתניהו

 

 

 

הערכים הנצפים ביותר בוויקיפדיה באנגלית

 

1. Deaths in 2017

2. Donald Trump

3. Elizabeth II

4. (Game of Thrones(season 7

5. Meghan Markle

6. Game of Thrones

7. List of Bollywood films of 2017

8. United States

9. Bitcoin

10. 13Reasons Why

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x