שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אפליקציות

לבבות ולייקים: שירות פייסבוק דייטינג הושק בארה"ב

שירות הדייטינג של הרשת החברתית נחשף באביב 2018 ופעל עד כה באופן ניסיוני ומוגבל בקנדה. ההשקה בארה"ב צפויה להציב את פייסבוק בתחרות מול קבוצת Match, בעלת טינדר ויישומי דייטינג נוספים

שירות כלכליסט 20:0205.09.19

פייסבוק השיקה בארצות הברית את שירות פייסבוק דייטינג - פלטפורמת היכרויות שחשפה במאי 2018, והפעילה בתצורת בטא מוגבלת בקנדה.

 

 

 

לפי דיווח של רויטרס, יוכלו משתמשים בארה"ב לסנכרן את הפרופיל שלהם עם פלטפורמת ההיכרויות, ולשלב בה גם חשבונות מאינסטגרם ולבנות רשימות של אחרים עליהם הם נדלקו - תכונה שמכנה פייסבוק Secret Crush List. על פניו, נועד הכלי לאפשר לגולשים לבחון אפשרות לעניין רומנטי מצד אנשים שנמצאים ברשימת החברים שלהם. ואולם, אין מניעה שהפיתוח יסייע גם לסטוקרים ומטרידנים.

 

ממשק ההמלצות של פייסבוק דייטינג, שמבנהו דומה לשל טינדר ממשק ההמלצות של פייסבוק דייטינג, שמבנהו דומה לשל טינדר צילום: Motherboard

 

 

 

בעקבות ההכרזה על ההתרחבות, צמחה מניית פייסבוק ב-2%; מדובר בשירות שיוכל להכניס את החברה אל תחום הדייטינג המכניס, בו מתחרות שחקניות חזקות - בראשן קבוצת Match שמחזיקה בטינדר, האפליקציה המכניסה ביותר בחנויות המובייל. מניית מאצ' ירדה ב-6% עם הודעת פייסבוק, וגם מניית החברה האם שלה, IAC נפגעה ב-3%.

 

פייסבוק צפויה להשיק את פייסבוק דייטינג באירופה בתחילת השנה הבאה, ולהביא את השירות ל-29 מדינות. עדיין לא ידוע האם ישראל ברשימה, ובאיזה שלב, אם בכלל, תיכלל בשירות.

 

 

 

פלטפורמת ההיכרויות של פייסבוק נשענת על מנוע המלצות שניזון מהמידע האישי הנרחב שמחזיקה החברה על כל משתמש. בכך, יתכן שתוכל להגיע לשיעורי התאמה טובים ומדויקים למדי. אפליקציות אחרות שנשענות על התאמה ספציפית בין גולשים, בראשן OKCupid, מתבססת על מענה של המשתמשים לשאלות שונות, חידונים ומבחני אישיות. פייסבוק, בהיותה אוקיינוס של מידע פרטי, לא זקוקה לכך. כמו שאר שירותי החברה, מוצע גם זה בחינם, וכמו שאר השירותים - גם כאן יש להניח שיתבצע איסוף של מידע אישי, שכן האינטראקציה בין הפרטנרים הפוטנציאליים תתבצע דרך מסנג'ר - יישום תקשורת מנוטר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x