$
חדשות טכנולוגיה

מתנגדי חיסונים? פייסבוק תתחיל להפנות אתכם לגורמי בריאות מוסמכים

הרשת החברתית תציג לגולשים שמחפשים מידע על חיסונים בין עמודיה הפנייה אל אתר המרכז לפיקוח ומניעת מחלות בארה"ב, ואל אתר ארגון הבריאות העולמי במדינות אחרות; זאת, בעקבות צמיחה במספר המקרים של מחלות שניתן למנוע בחיסון

שירות כלכליסט 18:3605.09.19

פייסבוק הולכת בעקבות פינטרסט ומשיקה יוזמה חדשה שמטרתה להילחם במידע כוזב הנוגע לחיסונים. במסגרת היוזמה, בכל פעם שמשתמשי פייסבוק יחפשו תכנים הקשורים לחיסונים, כולל באמצעות קבוצות ותגיות, תציג הרשת החברתית התראות שיעודדו אותם להשיג את המידע ממקור מהימן.

 

 

למשל, בארה"ב יוכוונו הגולשים לאתר של המרכז לפיקוח ומניעת מחלות (CDC). במדינות אחרות, ההתראות ישלחו את המשתמשים לאתר של ארגון הבריאות העולמי (WHO). אינסטגרם, שבבעלות פייסבוק, תפעיל נוהל דומה.

 

מתנגדי חיסונים? פייסבוק תשלח אתכם לאתרים מוסמכים מתנגדי חיסונים? פייסבוק תשלח אתכם לאתרים מוסמכים צילום: jochenpippir/Pixabay

 

 

היוזמה החדשה לא תצליח למנוע לגמרי מאנשים מלצפות בתכנים שמטיפים למניעת חיסונים - פרקטיקה שנתפסת כמסוכנת בעיני רוב הרופאים; לפי דוגמאות שחשפה החברה, באינסטגרם המשתמשים יוכלו לבחור לראות פוסטים של אחרים שכוללים שימוש בהאשטג הקשור לחיסונים. לעומת זאת, לפי היוזמה עליה הכריזו לאחרונה בפינטרסט, החברה מתכוונת לפרסם מידע רק ממקורות מהימנים כמו ארגון הבריאות העולמי. פינטרסט אף עבדה בשיתוף עם הארגון כדי ליצור תכנים שיפורסמו ישירות בפלטפורמות שלה, בניגוד לפייסבוק.

 

 

 

התוכנית החדשה נובעת בחלקה מהזינוק המבהיל בהידבקות במחלות שניתן להתחסן נגדה כמו חצבת. מאז תחילת השנה, דווח בארה"ב על 1,200 מקרים של הידבקות בחצבת, המספר הגבוה ביותר מאז 1992. יוזמות קודמות של פייסבוק להילחם בתופעה כללו הורדה בדירוג של קבוצות ועמודים של מתנגדי החיסונים. עם זאת, מבין שלוש פלטפורמות המדיה החברתית הגדולות, פייסבוק היא האחרונה שהחלה להפנות משתמשים למקורות מהימנים יותר לגבי חיסונים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x