$
אפליקציות

טוויטר החלה לבחון צנזורה אוטומטית של הודעות פוגעניות

הרשת החברתית התקינה פילטר חדש שיודע למיין הודעות ישירות בהן קללות וגסויות; ההודעות יועברו לחוצץ נפרד בתצוגת ההודעות, והמשתמש יוכל למחוק אותן בקלות או פשוט להתעלם מקיומן. בכך, תוכל טוויטר לצמצם בריונות רשת ואלימות מקוונת בפיד

שירות כלכליסט 11:5819.08.19

טוויטר החלה לבחון תכונה חדשה: צנזורה אוטומטית של הודעות אישיות (DM) פוגעניות. מדובר בכלי שהוטמע בתיקיית הבקשות להודעות שבאפליקציה, בה מוצגות הודעות מגולשים שהמשתמש אינו עוקב אחריהם. טוויטר תציב בתיקייה חוצץ של "הודעות נוספות, כולל תכנים פוגעניים", שיוכל המשתמש למחוק במהירות - או פשוט להתעלם מהן ולא להיחשף לתוכנן כלל.

 

 

"קבלת הודעות לא רצויות אינה דבר מהנה", הסבירו בבלוג טוויטר. "לכן אנחנו בוחנים דרך לסנן את ההודעות הישירות כדי להרחיק את ההודעות הללו מהתודעה".

 

משקיעה באיכות השיח. טוויטר משקיעה באיכות השיח. טוויטר

 

 

בטוויטר כבר השיקו ב-2017 כלי סינון דומה לתגובות לציוצים. מדובר בכפתור קטן שמאפשר לראות תגובות נוספות לציוץ פופולרי ש"עלולות להכיל תכנים פוגעניים". אם הכלי החדש יהיה אפקטיבי באופן דומה, ככל הנראה שהודעות אישיות רבות ייחסמו ותוכן פוגעני לא יגיע ליעדו.

 

הכלי החדש הוא חלק ממאמצים נרחבים מצד טוויטר להפחתת את רמות בריונות הרשת שבה; מוקדם יותר השנה התגאו ברשת החברתית שהם משתפרים בזיהוי אוטומטי של ציוצים פוגעניים, כך שהם פחות נסמכים על תלונות של משתמשים כדי למחוק את הציוצים הללו.

 

 

 

אם הכלי הזה, שנמצא כעת בשלבי בדיקה, יהפוך לקבוע בטוויטר, זו תהיה דרך נוספת לצמצם את כמות התכנים הפוגעניים שהמשתמש הממוצע נחשף אליהם. עם זאת, בטוויטר בוחנים לאחרונה לא מעט כלים חדשים, ורק מעטים מהם הפכו לרכיב קבוע.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x