$
הייטק והון סיכון

הושלמה רכישת SafeCharge של טדי שגיא ב-889 מיליון דולר

החברה מתמחה בפתרונות תשלום וסליקה ופועלת בעיקר באירופה, אסיה ודרום אמריקה. בעקבות השלמת העסקה, תימחק SafeCharge מהמסחר בבורסת AIM הבריטית. המרכז הישראלי של החברה לא צפוי להיפגע מהעסקה, ואף יצמח

מאיר אורבך 16:1901.08.19
חברת Nuvei הקנדית השלימה את רכישת חברת SafeCharge, ספקית פתרונות התשלומים המקוונים שבשליטת טדי שגיא, ב-889 מיליון דולר. בעקבות השלמת העסקה, תימחק מחר (ה-2 באוגוסט) מניית SafeCharge מהמסחר בבורסת המשנה הבריטית (AIM). העסקה הוכרזה במאי השנה; היא תכניס לשגיא, שמחזיק ב-68.3% מהון החברה, כ-600 מיליון דולר.

 

 

SafeCharge הוקמה ב-2007 על ידי שגיא ודוד אבגי (מנכ"ל), והונפקה ב-AIM באפריל 2014. מאז ההנפקה חילקה למשקיעים דיבידנד ביותר מ-100 מיליון דולר.

 

טדי שגיא טדי שגיא צילום: עמית שעל

 

 

Nuvei היא חברה פרטית שמתמחה באספקת פתרונות תשלום, בעיקר ללקוחות בארה"ב ובקנדה. החברה, שיושבת במונטריאול, מעסיקה כ-400 עובדים בארה"ב ובקנדה. הרכישה תיצור ספקית פתרונות תשלומים גלובלית ומובילה שיכולה לשרת לקוחות מכל הגדלים ברחבי העולם. בעקבות העסקה יהפוך המטה הקנדי למטה העולמי של החברה הממוזגת, ומרכז הפיתוח הישראלי שלה ימשיך לפעול ואף צפוי לגדול.

 

Nuvei פעלה באופן מסורתי תוך התמקדות בשוק העסקים הקטנים-בינוניים. במקביל, SafeCharge פיתחה נוכחות משמעותית בשוקי אירופה, אסיה ודרום אמריקה, תוך התמחות בטכנולוגיות סליקה, תשלומים וניהול סיכונים. רוב לקוחותיה של SafeCharge הן חברות שפעילותן מקוונת, דוגמת חברות סחר מקוון.

 

 

SafeCharge מחזיקה ברישיונות מוסד תשלומים פיננסי של בריטניה ושל האיחוד האירופי. החברה מעסיקה כ-400 עובדים. בישראל יש לחברה מרכז פיתוח מתקדם במגדל עזריאלי שרונה שבתל אביב. יתר עובדי החברה מועסקים בבולגריה, אנגליה, אוסטריה, הולנד, סינגפור, קפריסין, הונג קונג, מקסיקו וארה"ב. בין לקוחות החברה נמנות גט, אל על, ג'אסט איט ועוד.

 

"הצעד הזה מסמל את תחילתו של מסע חדש ומרתק עבור Nuvei", אמר פיליפ פאייר, יו"ר ומנכ"ל Nuvei. "בהוספת הפלטפורמה הטכנולוגית של SafeCharge, שיפרנו את היכולת שלנו לספק פתרונות תשלומים לשותפים הטכנולוגיים, לסוחרים ולמפיצים שלנו. עם משרדים ב-14 מדינות והתמחות בתחום הפינטק, הפכנו את החברה הממוזגת לחברת תשלומים מקוונים גלובלית מובילה ומבוזרת בעלת היקף ופריסה עצומים".

 

 

 

בעת החתימה על ההסכם אמר אבגי לכלכליסט: "זהו אקזיט מדהים עבורנו, עבור בעלי המניות שלנו ועבור עובדי החברה. אני רואה בהסכם זה הצלחה משולשת לנו לעובדי החברה ולרוכשת. השוק שלנו נמצא תחת קונסולידציה תמידית וכל החברות הגדולות מחפשות כיום הזדמנויות רכישה. הרוכשת במקרה זה משלימה אותנו באופן מושלם, כאשר העוצמה שלנו היא בעיקר באירופה ואסיה והם חזקים מאוד בארצות הברית וקנדה. בשבילנו זו הזדמנות נפלאה להיכנס לשם עם הטכנולוגיה שאנחנו מפתחים במרכזים כאן ובבולגריה, שמשיכו להיות חשובים מאוד גם לחברה הממוזגת".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x