$
הייטק והון סיכון

חברת DayTwo גייסה 31 מיליון דולר

החברה פיתחה מערכת שמספקת המלצות תזונה אישית בהתאם למידע רפואי והתנהגותי, בשילוב ה-DNA של חיידקי המעי בגוף המשתמש. את סבב הגיוס הובילו aMoon של מרקוס נכט ויאיר שינדל, וקרן אופק של יהל זילכה

הגר רבט 13:0026.06.19
חברת טכנולוגיות התזונה DayTwo הודיעה היום (ד׳) על השלמת סבב B בסך 31 מיליון דולר. את הסבב הובילו קרן aMoon של מריוס נכט וד"ר יאיר שינדל, וקרן אופק של יהל זילכה. בסבב השתתפו המשקיעים הקיימים של DayTwo - ביניהם תאגיד ג'ונסון אנד ג'ונסון, Seventure Partners (קרן צרפתית המתמחה בתחום חיידקי המעי), עומרי כספי (קפטן נבחרת ישראל ושחקן NBA), ומשקיעים פרטיים נוספים. הסבב מעלה את ההון שהושקע בחברה ל-48 מיליון דולר.

 

 

 

 

DayTwo מספקת המלצות תזונה מותאמות אישית המבוססות על רצפי ה-DNA של חיידקי המעי בגוף המשתמש (מיקרוביום), מידע רפואי ומידע אישי התנהגותי. האלגוריתם מתייחס לפרופיל האישי ויודע לחזות על בסיסו קפיצה של רמות הסוכר בדם להרכבת מזונות ופרטי מזון בודדים. המוצר של החברה משווק היום בישראל ובארה״ב דרך ארגוני בריאות, ביטוחים, מעסיקים, קליניקות רפואיות ובאופן ישיר לצרכן.

 

 

ליהיא סגל, מנכ"לית החברה ליהיא סגל, מנכ"לית החברה צילום: סמדר כפרי

 

בארץ עובדת DayTwo עם קופ״ח כללית, כמו גם עם חברות הביטוח הראל ומגדל. בארה״ב מתמקדת החברה בשיווק לעסקים ולחברות ביטוח. ״חברות וארגונים גדולים בארה״ב לוקחים על עצמם את ההוצאות הרפואיות של העובדים וההוצאה על שירותי בריאות היא במקרים רבים השנייה בגודלה בחברה״, הסבירה לכלכליסט ליהיא סגל, מנכ"לית ומייסדת DayTwo. ״מחלת הסוכרת היא אחת משלוש המחלות שההוצאות עליהן הן הגבוהות ביותר והם מחפשים פתרונות להוריד עלויות.המוצר שלנו מסייע לחולים לנרמל את הסוכר ולשלוט במחלה״.

 

סגל אמרה גם שסבב הגיוס הנוכחי יסייע לחברה להתרחב למדינות נוספות: ״הדגש הוא כמובן על אסיה ואירופה. בסין למשל 50% מהמבוגרים הם טרום סוכרתיים, הסוכרת היא מגפה שלא נשארה בעולם המערבי״. סגל הוסיפה שמדובר בשלבים ראשונים של מציאת שיתופי פעולה בלבד בשלב זה.

 

מנגישים רפואה מותאמת אישית

 

DayTwo נוסדה ב-2015 על ידי מריוס נכט, סגל (מנכ״לית) ויובל אופק (יו"ר). מוצר החברה מבוסס על מחקר וטכנולוגיה שפותחו במכון ויצמן על ידי פרופסור ערן סגל ופרופסור ערן אלינב. מהחברה נמסר כי סבב ההשקעה הנוכחי מגיע לאחר שהציגה צמיחה של מאות אחוזים בשנה האחרונה ועשרות אלפי לקוחות חדשים.

 

כחלק מהגדלת נפח הפעילות העסקית והצמיחה, השיקה DayTwo לאחרונה מעבדה לריצוף גנטי של חיידקי מעי שהיא מהמתקדמות והגדולות בעולם, וכיום מגייסת עובדים כדי לצמוח מ-70 ל-130 איש בשנה הקרובה. במקביל, מבצעת DayTwo מחקרים שיקדמו את דור המוצרים הבא של החברה. ״נמשיך להוביל את תחום חקר חיידקי המעי ולהתמקד במחקרים הבוחנים את הקשר בין המיקרוביום לבין מחלות מטבוליות ומחלות כרוניות אחרות. בשיתוף עם שחקנים מובילים בעולם דוגמת מכון ויצמן ובית החולים האמריקאי Mayo Clinic״ מסרה סגל.

 

 

 

ד״ר יאיר שינדל, שותף מייסד ומנהל, קרן aMoon מסר: "טכנולוגיות בריאות דיגיטלית דוגמת DayTwo חייבות להיות חלק אינטגרלי בתהליכי ריפוי, מניעה, וניהול של מחלות כרוניות. בתור רופא שראה את ההשלכות הרבות והמסובכות של מחלות מטבוליות, אני מאוד מעודד לשמוע על התגובות והתוצאות החיוביות בקרב עשרות אלפי הלקוחות אשר נהנים מהאפליקציה של DayTwo עד כה. היכולת של DayTwo להנגיש רפואה מותאמת אישית באמצעות אלגוריתם מבוסס בינה מלאכותית תמשיך להשפיע באופן חיובי על מגיפה זו".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x