$
הייטק והון סיכון

זברה מדיקל קיבלה אישור FDA לאלגוריתם שמזהה חורים בריאות

חברת הבריאות הדיגיטלית פיתחה פלטפורמה שסורקת את ארכיב תוצרי הדימות הרפואי בבתי חולים, ומייצרת לרופאים התראות על פציינטים בסיכון. הפיתוח הנוכחי נועד לסרוק ולזהות סכנה קריטית לנפגעי טראומה או מטופלים שעברו ביופסיה

מאיר אורבך 15:1513.05.19

חברת הבריאות הדיגיטלית הישראלית זברה מדיקל קיבלה אישור FDA לאחד מפיתוחיה בתחום רפואת החירום: האלגוריתם נועד לאתר מצבים של חור בריאה, מצב שמהווה סכנה ממשית בעיקר לנפגעי טראומה או למטופלים שעברו ביופסיה.

 

 

זהו אישור FDA שני שניתן לחברה תוך פחות מעשרה חודשים; האלגוריתם האמור הינו הראשון מסוגו שמאשר הרגולטור האמריקאי ומהווה חלק מחבילת פיתוחי החברה לתחום הרפואה הדחופה; הטכנולוגיה, המבוססת בינה מלאכותית, יכולה לאותת לצוות הרפואי בזמן אמת על מצבים מסכני חיים שעולים במהלך בדיקות הדמיה, כמו למשל דימומים מוחיים.

 

צילום ריאות צילום ריאות צילום: shutterstock

 

 

המערכת ששל זברה מסוגלת לזהות מצבים מסוכנים בתצלומים שמפיקים כלי דימות רפואי, ומסוגלת לצמצם ביותר מ-80% את הזמן שנדרש לרופא לזהות מצבים אלה. מנוע התוכנה מתחבר לארכיב ההדמיה הנמצא בכל בית חולים ומנתח בזמן אמת את כל הצילומים החדשים, כדי לייצר התראות בעת הצורך.

 

״בבדיקות שביצענו ראינו שהמוצר משפר משמעותית את הזמן לפיענוח וגם מגדיל את ביטחון הרדיולוג בביצוע האבחנה״ סיפר ד״ר טרי מאטאלון יו״ר מחלקת ההדמיה במרכז הרפואי איינשטיין בארה״ב.

 

 

"אנו נרגשים להוסיף את יכולת האיתור החשובה הזו לחבילת האלגוריתמים שאנחנו מרחיבים באופן שיטיב עם מטופלים בכל רחבי העולם, ויסייע לרדיולוגים להתגבר על העומס בבתי החולים,, מסר אייל גורה, מייסד משותף ומנכ״ל החברה. ״אנחנו עומלים ללא הפסקה על השגת האישורים הדרושים לנו להטמעה של פתרונותינו ברחבי העולם ולהרחבת הפעילות המסחרית שלנו בארה״ב״.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x