שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
תעופה וחלל

סולן איירון מיידן חוגג: הושק מטוס המנהלים הסילוני הקטן בעולם

ברוס דיקינסון, מוזיקאי המטאל האגדי, הוא גם טייס מוסמך ובעל חברה לתחזוקת מטוסים; הוא צפוי להיות הלקוח הראשון של ה-FLaris LAR1, מטוס מנהלים פרטי ששוקל רק 700 ק"ג ויתחיל להימכר תוך שנתיים

שירות כלכליסט 21:0524.04.19

מטוס ה-Flaris LAR 1, מטוס מנהלים סילוני שהוא הקטן בעולם, המריא לטיסת הבכורה שלו - ואיש לא חיכה לרגע זה יותר מברוס דיקינסון, סולן להקת המטאל האגדית איירון מיידן - טייס מסחרי וחובב תעופה - שהביע התלהבות גדולה וככל הנראה שכבר הזמין את ה-LAR 1 הראשון. 

 

 

 

 

הטייס וויסלב סנה המריא השבוע במטוס הזעיר משדה תעופה זיילונה ליד בבימוסט שבפולין. מדובר במטוס בעל חמישה מושבים המונע במנוע סילון בודד ומשקלו העצמו עומד על 700 ק"ג בלבד.  

 צילום: Flaris

 

ה-LAR 1 הוא בעל כנפיים מתקפלות ולטענת היצרנית, מסוגל להמריא לאחר ריצת המראה קצרצרה להפליא של כמאה מטר. כמו כן, עיצובו ומשקלו מאפשרים לו לנסוק לגובה של קרוב ל-6,000 רגל תוך דקה. טיסת הניסוי כללה 26 בדיקות שונות לאיתור תקלות וליקויים.

 

 

תא הטייסים תא הטייסים צילום: Flaris
 

לפי הערכת היצרנית, יקבל ה-LAR 1 את אישור מנהלת התעופה האירופית עד סוף 2020, ומר דיקינסון יוכל לקבל את המטוס שלו, שצפוי לעלות כ-2.2 מיליון דולר. המוזיקאי הבריטי הוא טייס מוסמך בעל יותר מ-10,000 שעות טיסה, ובבעלותו חברת תחזוקת מטוסים.

  

2 טייסים ושני נוסעים קצת בדוחק מאחור 2 טייסים ושני נוסעים קצת בדוחק מאחור צילום: Flaris

 

 צילום: Flaris

 

 

דיקינסון. תעופה היא הרבה יותר מתחביב דיקינסון. תעופה היא הרבה יותר מתחביב צילום: בלומברג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x