$
תעופה וחלל

סודות הטיסה

אני עומד לפספס את הטיסה שלי! מה עלי לעשות?

מדריך פשוט זה יראה לכם איך לנהוג במצבים בהם נראה שהחמצת הטיסה היא בלתי נמנעת; אם מעדכנים בזמן את החברה, אפשר לחסוך עלויות בטיסה חלופית, למנוע איבוד מזוודות, ולפעמים אפילו לקבל הנחות גדולות

שירות כלכליסט 08:0206.04.19

כל מי שנתקע פעם בפקקים בדרך לשדה התעופה, או שטיסת ההמשך שלו הייתה צפופה במיוחד מבחינת לוח הזמנים, מכיר את הרגשת הלחץ המלווה מהחשש לפספס את הטיסה; לפעמים, לא משנה כמה מתאמצים, פשוט לא מספיקים להגיע בזמן למטוס.

 

 

באתר travelandleisure פנו למומחים כדי לברר מה בדיוק קורה כשמפספסים טיסה. המידע עשוי לעזור להפחית קצת מהלחץ בסיטואציה המסויטת הזו.

 

מה כדאי לעשות אם חושבים שעומדים לפספס את הטיסה?

 

נוסעים שחוששים שהם עומדים לפספס את הטיסה צריכים קודם כל לעדכן את חברת התעופה. "אם מישהו יודע שהוא עומד לפספס את הטיסה עוד לפני ההמראה, הדבר הנכון מבחינתו לעשות הוא לעדכן את חברת התעופה", הסבירה הדיילת קלי קינקייד. "למרבית החברות יש היום רשימת המתנה של נוסעים שמחכים למושב שיתפנה". עדכון חברת התעופה מבעוד מועד מעלה גם את הסיכוי שיסדרו לכם מקום כבר בטיסה הבאה, זאת בהינתן שיש בה מקום.

 

 

המריאו בלעדיך? יש מה לעשות המריאו בלעדיך? יש מה לעשות צילום: גטי אימג'ס

 

 

בכל מקרה, איחור לא בהכרח מבטיח שתפספסו את הטיסה. ביצוע הצ'ק אין מראש דרך האינטרנט והגעה עם תיק עלייה למטוס בלבד (כלומר בלי מזוודה) משפרים את הסיכויים שתעלו על הטיסה גם אם תגיעו אחרי הדקה ה-90. אחרי הכל, חלק מהשערים לטיסות נשארים פתוחים גם 10-15 דקות עד ההמראה. במילים אחרות, היו מוכנים לרוץ בשיא המהירות.

 

ואם בכל זאת לא הצלחתם לעלות לטיסה?

 

המצב משתנה בהתאם למדיניות חברת התעופה; ייתכן שתדרשו לשלם כדי שיעלו אתכם לטיסה חלופית. חלק מהחברות אף גובות את הפער במחירים, כך שפספוס טיסה יכול להתברר כעסק יקר. אם הגעתם לשדה התעופה לאחר שהטיסה שלכם כבר המריאה, הקדישו דקה כדי לעבור על לוח הטיסות. חפשו טיסות מאוחרות יותר של אותה חברת תעופה, ובכך אולי תוכלו להימנע מתשלום עלויות נוספות. הציגו את האופציות שמצאתם בפני דייל הקרקע, מה שאמור לזרז את התהליך.

 

 

חפשו טיסות של אותה החברה חפשו טיסות של אותה החברה צילום: שאטרסטוק

 

 

האם אפשר לקבל החזר על טיסה שהחמצנו?

 

לא. אבל במקרים נדירים ומיוחדים אפשר להימנע מקנסות. לפי קינקייד, לחלק מחברות התעופה יש מה שנקרא "חוק הפנצ'ר". "בגדול, אם הנוסע טוען שאיחר בגלל פנצ'ר, תאונה או משהו בסגנון, מוותרים על חלק מהעלויות ומסתפקים רק בדמי שינוי", הסבירה. כלומר, אם האיחור נובע מסיבות שאינן בשליטתו של הנוסע, יש לו מקום לנהל מו"מ מול חברת התעופה. חברות כמו אמריקן איירליינס, דלתא ויונייטד יוותרו לנוסעים שאחרו עד שעתיים ממועד ההמראה על חלק מהעלויות.

 

מה קורה למזוודות אם מפספסים את הטיסה?

 

במקרה שלא הספקתם להגיע בזמן לטיסת המשך, או שעוכבתם על ידי הביטחון והמזוודה טסה בלעדיכם, חפשו באופן מיידי נציג של חברת התעופה. הוא יוכל לנסות לאתר את המזוודה האבודה ולשמור עליה עד הגעתכם.

 

ישמרו לכם על המזוודות ישמרו לכם על המזוודות צילום: שאטרסטוק

 

 

מה קורה אם מספסים בכוונה את הטיסה?

 

זה אולי יישמע מפתיע, אבל מסתבר שישנם נוסעים שמספספים בכוונה תחילה את הטיסה שלהם. זו לא תופעה נפוצה במיוחד, אבל היא יכולה לקרות בניסיון להשיג טיסה זולה יותר. כך למשל, יש שמזמינים טיסה עם תחנת ביניים שהיא בעצם היעד שהם רוצים להגיע אליה, מכיוון שזה יוצא זול יותר מטיסה ישירה. במקרה כזה, הנוסעים יורדים בתחנת הביניים ולא ממשיכים בטיסת ההמשך.

 

 

 

עם זאת, יש לקחת בחשבון שכשנוסעים מפספסים טיסה ולא מעדכנים את חברת התעופה, לרוב פירוש הדבר ששאר לוח הזמנים מתבטל. כלומר, אם תנסו להשיג מחיר מציאה על ידי כך שתרמו את המערכת, ייתכן שתמצאו עצמכם תקועים בלי טיסה חזרה. נוסעים מתמידים לא יקבלו נקודות על הטיסות שבוטלו, ועבריינים חוזרים מסתכנים בהרחקה לצמיתות על ידי חברת התעופה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x