שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מכשירים

אפל מתנצלת רשמית על הליקויים במקלדות המקבוקים

מזה שלושה דורות של מחשבי מקבוק שמנסה הענקית האמריקאית לתקן ולשפר את המקלדת שלהם, אשר עיצובה מאפשר חדירת לכלוך וגופים זרים שמזיקים לה. עתה מודה החברה שקיימת בעיה אשר משפיעה על מספר קטן של משתמשים - בעיה ללא פיתרון אמיתי

רפאל קאהאן 15:3728.03.19

אפל התייחסה לתקלות המתמשכות במקלדות מחשבי המקבוק שלה, שנמשכות גם בדור החדש של המחשב - כך דיווח הוול סטריט ג'ורנל. תצורת המקלדת, שנקראת Butterfly (פרפר), פותחה לפני מספר שנים כדי לאפשר לחברה להפוך את הלפטופים שלה לדקים יותר ועדיין לשמור על מקשים בעלי התנגדות וטווח תנועה שמזכירים מקלדת סטנדרטית.

 

 

הפיתוח היה בעוכריה: קפיץ המקשים התגלה כגבוה מדי, מה שאיפשר חדירה של אבק, חול, פירורי מזון ולכלוכים אחרים שתקעו את המקשים, גרמו להקלדות כפולות או הזיקו למחשב. אפל ניסתה לפתור את הבעיה בדרכים שונות, מדור לדור של המקבוק לדגמיו - ועדיין לא הצליחה.

 

מקלדת המקבוק פרו מקלדת המקבוק פרו צילום: הגר רבט

 

 

בדיקה של אתר iFixit שמתמחה במדריכי תיקון למוצרי אלקטרוניקה, מצאה שהמנגנון של הקפיץ בדור השלישי והאחרון של המקלדת צויד במגן גומי שאמור למנוע כניסה של חלקיקים למנגנון. עם זאת, גופים זרים עדיין חודרים אליו בקלות. לקפיץ מקלדת הפרפר עוד חיסרון: הוא עדין מאוד, ומי שאוחז בחוזקה במחשב שלו עלול לקלקל את המקשים.

 

 

"אנו מודעים לכך שמספר קטן של משתמשים סובל מבעיות בדור השלישי של מקלדות הפרפר ואנו מצטערים על כך", נמסר בהודעה מהחברה. "לרוב משתמשי מחשבי המק יש חוויות שימוש חיוביות". בשלב זה אין פיתרון לליקוי הזה, ובוול סטריט ג'ורנל המליצו להקפיד על ניקיון סביבת העבודה ועל שימוש בתוכנת Unshaky שמסייעת באיתור טעויות הקלדה והקלדות כפולות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x