$
אפליקציות

פרשנות

החידוש המרכזי של אפל הוא בכלל כרטיס אשראי

פלטפורמת אפל קארד, כרטיס שיישתלב ביישום הארנק של אפל שהוא גם אפליקציה וגם שירות פיננסי, יוכל לתת רוח גבית לשוק הפינטק כולו; כיום ישנם שירותים דומים, אך בתפוצה מוגבלת או מטעם חברות קטנות

רפאל קאהאן 11:5627.03.19
אפל חשפה שורה של שירותים מקוונים חדשים באירוע ההשקה שערכה שלשום במטה שלה בקליפורניה, ובראשם שירות הסטרימינג החדש TV Channels. השירות צפוי להיות מושק במאי הקרוב ויאפשר למשתמשים לצרוך תכנים לאחר רכישת מינוי משותפי התוכן של אפל כ-HBO, שואוטיים, CBS, Hulu ואמזון פריים. נטפליקס, כצפוי, נעדרת מהרשימה. לצידו הוצגו גם שירות פרימיום למגזינים ועיתונים ופלטפורמת צריכת משחקים במודל מנוי - אך החדשות הגדולות באירוע היו חשיפת אפל קארד, פלטפורמת אשראי עם כרטיס משלה.  

 

 

קארד הוא כרטיס אשראי וירטואלי שיישתלב ביישום הארנק של אפל שהוא גם אפליקציה וגם שירות פיננסי. אמזון אמנם הקדימה את יצרנית האייפון עם הצגת כרטיס אשראי ממותג, אך אפליקציית הכרטיס של אפל עשויה להזניק את שוק הפינטק כולו קדימה.

 

 

חשיפת אפל קארד חשיפת אפל קארד

 

 

האפליקציה של קארד כוללת ניטור ומעקב אחר הוצאות ואפשר לשלם באמצעותה בכל מקום שתומך בפלטפורמת התשלום אפל פיי. השירות מגובה בשיתוף פעולה עם בנק ההשקעות גולדמן זאקס שמספק את השירות הבנקאי והרכישות עצמן מבוצעות בזיהוי ביומטרי מבוסס FaceID או טביעת אצבע. כדי לדחוף את השירות גם לנקודות רכישה שעדיין לא תומכות באפל פיי הציגה אפל גם כרטיס אשראי פיזי מינימליסטי נטול מספר כרטיס או CVV, המופיעים רק באפליקציה המלווה.

 

המתחרים הקיימים של אפל בתחום הדיגיטציה של שירותי האשראי רחוקים מלהיות בסדר הגודל שלה, והם בעיקרם סטארט-אפים כ-N26 או פפר מבית בנק לאומי, שמנסים להפוך את הבנקאות לחוויה מקוונת.

 

 

 

החידוש הטכנולוגי המרכזי בקארד הוא ייתור הצורך בסליקת הכרטיס באמצעות שבב NFC לטובת מספר כרטיס אשראי בעל הצפנה מובנה באפליקציה שמונעת שימוש לרעה, ומגובה באמצעים ביומטרים לצורך אימות וזיהוי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x