$
חדשות טכנולוגיה

רוכשי השליטה ב-NSO: "הצפנה מקצה לקצה היא פרדוקס"

קרן הפרייבט אקוויטי נובלפינה, שחברה למייסדי חברת הסייבר ההתקפי וקנתה את השליטה בה, רואה בהצפנה אתגר שיש לפצח. דובר מטעם החברה הסביר שבעוד מדובר בכלי שמסייע לפרטיות ואף לממשלות ולעסקים, נהנים מפירותיה גם פושעים ומחבלים

עדי ברק 16:5413.03.19

קרן הפרייבט אקוויטי הבריטית נובלפינה (Novalpina), שסייעה למייסדי NSO לרכוש את השליטה בחברת הסייבר ההתקפי מידי פרנסיסקו פרטנרס, מעוררת חששות בקרב ארגוני זכויות אדם ובראשם אמנסטי אינטרנשיונל. מנובלפינה נמסר כי החברה תחזיק ברוב מניות NSO וכי ביצעה את כל בדיקות הנאותות הנדרשות.

 

 

NSO היתה הרכישה השנייה של נובלפינה והפעם הראשונה שהיא משקיעה בחברת סייבר. במאי האחרון רכשה נובלפינה את Olympic Entertainment Group המנהלת בתי קזינו בשישה שווקים, ביניהם אסטוניה, לטביה, ואיטליה.

 

"בשנים האחרונות היתה צמיחה עולמית מהירה בהתקשרויות המבוססות על הצפנה מקצה לקצה" מסר דובר מטעם נובלפינה לכלכליסט. לדבריו, צמיחה זו מציבה פרדוקס בפני האנושות. "הצפנה מקצה לקצה מהווה קושי אדיר בפני רשויות החוק וסוכנויות המודיעין להגיע לתכני התקשרויות בין פרטים בעלי כוונה להזיק לציבור. הגופים האמונים על הגנת הציבור גילו שהיכולת שלהם לזהות, לנטר ולשבש טווח רחב של פעילויות פשע וטרור נפגעה משמעותית, כתוצאה מהצפנות שלא ניתן לשבור".

 

 

משרדי NSO בהרצליה משרדי NSO בהרצליה צילום: אוראל כהן

 

 

בנובלפינה ציינו מקרי ניצול מיני של ילדים, הברחות סמים, סחר בבני אדם ופעילויות טרור, כדוגמאות למקרים שהצפנת קצה לקצה מקשה על ההתמודדות איתם. "אי אפשר לזלזל בסיכון זכויות האדם של קורבנות מקרים כאלה", הודו בנובלפינה. "הנזקים הם אמתיים ומתרבים". עם זאת, בנובלפינה הדגישו כי להצפנת קצה לקצה יש גם יתרונות חברתיים מובהקים. למשל בפלטפורמות לשליחת מסרים, דפדפנים ודרכי התקשרויות מקוונות אחרות. לדבריהם, טכנולוגיה זו מאפשרת לאזרחים לתקשר בביטחון מלא שהפרטיות שלהם מוגנת.

 

"הצפנה מקצה לקצה חיונית לעסקים, לתעשייה ולממשלה", הסבירו בקרן. "לדוגמה, מסחר מקוון ובנקאות אונליין לא יכולים להתקיים בלעדיה מפני שאף אחד לא יהיה מוכן להעביר כסף בהתקשרות שאינה מוגנת".

 

 

 

"קבוצת NSO פיתחה את הטכנולוגיות הטובות בתחומן שנמכרו לממשלות, לרשויות אכיפה וסוכנויות מודיעין כדי לחבל בטרור ובפשע מאורגן. NSO מספקת פתרונות איסוף מידע שעזרו להציל את חייהם של אלפים ברחבי העולם". "עם התמיכה שנובלפינה תעניק ל-NSO, החברה תמשיך לצמוח ולהצטיין כספקית העדכנית ביותר של פתרונות אבטחה", הוסיפו. בקרן ציינו כי הם בוחנים במים אלה הזדמנויות השקעה נוספות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x