$
מכשירים

כמה עולה לתקן את הגלקסי S10? יותר מקודמיו

סמארטפוני העילית החדשים של סמסונג עוצבו עם ארכיטקטורה פנימית שמקשה על תיקונים, ואתר iFixit המתמחה בניתוח יכולת תיקון הטלפון העניק לו ציון נמוך. גם החלפים שלו יקרים; רכיבי הגלקסי S10 עולים 420 דולר, והמסך לבדו עולה 86 דולר

רפאל קאהאן 12:2507.03.19

לסמסונג ציפיות גדולות ממכשירי סדרת גלקסי S10, והיא מתכננת למכור כ-40 מיליון מהם השנה. אתרי ניתוח החומרה iFixit ו-TechInsights בחנו לעומק את המכשירים, וגילו שעלויות התיקון שלהם צפויות להיות גדולות משל קודמיהם.

 

 

ה-S10 פלוס ומקבילו המוזל ה-S10e קיבל ציון "תיקוניות" של 3 מתוך 10 באתר iFixit, מהנמוכים שניתנו עד כה למכשיר דגל. ה-S10 זוכה לכבוד המפוקפק שהיה שמור לאייפון X ולאוזניות האיירפודס מהדור הראשון. לפי iFixit, עלויות התיקון של המכשיר צפויות לעלות בהשוואה לדגמים קודמים, גם כשמדובר בתיקונים פשוטים.

 

יקר וקשה לתיקון. גלקסי S10 פלוס יקר וקשה לתיקון. גלקסי S10 פלוס צילום: רפאל קאהאן

 

 

הסיבה היא הארכיטקטורה הפנימית של הטלפונים: למשל, סמסונג בחרה להדביק את שקע הטעינה במקום להבריגו והמסך חובר לגוף בצורה שקשה יותר להסיר מבלי להזיק לו.כל אלה משפיעים על עלויות מעבדות התיקון וכן על מחירי הביטוח.

 

 

 

כמה עולים החלפים למכשיר? לפי TechInsights, חברת שירותי הנדסה קנדיים, עלות הרכיבים של ה-S10 פלוס עומדת על 420 דולר, סכום פעוט ביחס לעלותו בשוק, 1,000 דולר. ואולם, המחיר לא כולל עלויות ייצור, שיווק והפצה. הרכיב היקר ביותר בטלפון הוא המסך, שעלותו 86.5 דולר ולאחריו המעבד (70 דולר) והמצלמות (56). אם נשווה את עלות חלקיו של הפלוס לאלה של ה-S9 פלוס משנה שעברה שעמדה על כ-380 דולר, אך שנמכר בכ-850 דולר בהשקתו, נראה שסמסונג הגדילה את שולי הרווח על החלקים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x