$
תעופה וחלל

סודות הטיסה

מדוע כדאי לבחור דווקא במושב שנחשב לגרוע ביותר במטוס?

השורה שבקצה המטוס, הצמודה לשירותים, לרוב אינה מבוקשת במיוחד. ואולם, מי שיבחר במושבי החלון שלה יהנה מיתרונות גדולים - במיוחד אם חשוב לו לנוח בטיסה בלי הפרעות של נוסעים אחרים

שירות כלכליסט 08:0323.02.19

טיסה לחו"ל יכולה להיות חוויה איומה ונוראה, למשל - בגלל מי שיושב מאחוריכם. די שיהיה אחד שמשחק הרבה עם המגש שלו, או ילד שבועט בגב המושב כל הדרך, ולא תמצאו רגע של מנוחה. לפי אתר escape האוסטרלי, ישנו פיתרון: מושב קסמים בו אף אחד לא יפריע לכם - וזה לא מושב שתתקשו להשיג: המושב ליד החלון שבקצה המטוס, בסמוך לשירותים ולמטבחון.

 

 

ג'ון ברפיט, קואוצ'ר ומנהל תוכן שתרם לאסקייפ את הטיפ הזה, הסביר שלנסיונו, זו הנקודה הרגועה ביותר במטוס. הוא סיפר כי לאחר שבמשך טיסה שלמה מסידני ללוס אנג'לס חטף בעיטות בגב מהנוסע שישב מאחוריו, הוא נשבע לעולם לא לעבור חוויה דומה. "פניתי בנימוס לאחור, ואמרתי לנוסע: 'אני לא יודע אם אתה מודע לכך, אבל אתה כל הזמן בועט לי במושב. אם תוכל בבקשה לשים לב, אודה לך מאוד'". מה ענה לו? "אני לא מצליח למצוא תנוחה נוחה, אז אני לא יכול להבטיח לך כלום". בלית ברירה הוא פנה גם לדיילת, שהסבירה לו שאין באפשרותה למנוע מנוסע אחר להתיישב בנוחות.

 

למי שלא אוהב כשאחרים בועטים לו בגב המושב למי שלא אוהב כשאחרים בועטים לו בגב המושב צילום: גטי

 

 

לקראת סוף הטיסה הוא הלך לקצה המעבר לשירותים והבין שמאחורי השורה האחרונה של מושבים נמצא רק קיר. כך שאם יישב שם לא יהיה מי שיבעט בו. "באותו הרגע, החלטתי שהשורה האחורית היא המקום היחיד שאני מוכן לשבת בו בטיסות ארוכות", סיפר. "בטיסה הבאה שלי הזמנתי את המושב בשורה האחורית, ולמרבה המזל, קיבלתי את המושב ליד החלון. בזמן שהתמקמתי לי בפינה, הבנתי מה זו אהבה אמיתית לטיסות, מצאתי את המושב הטוב ביותר במטוס".

 

 

המושב הכי פחות מבוקש, אך הכי טוב למי שרוצה לטוס בשקט המושב הכי פחות מבוקש, אך הכי טוב למי שרוצה לטוס בשקט צילום: Flight Report

 

 

לדבריו, היתרונות של המושב כוללים מלבד הפטור מבעיטות, גם העדר פגיעות מעגלת האוכל או מנוסעים שעוברים במעבר, ואפשרות להישען אחורה לעבר הקיר בלי להפריע.

 

 

 

באתר pipeaway.com מצאו יתרונות נוספים למושב, ביניהם הסבירות הגבוהה שתזכו למושב שלם לעצמכם, שכן מעטים האנשים שבוחרים לשבת בקצה המטוס. פירוש הדבר שתוכלו להתרווח על פני שניים או שלושה מושבים. לפי האתר, המושב האחורי מעולה גם למי שמעדיף להתרחק מתינוקות או ילדים קטנים, שכן בדרך כלל משפחות מקבלות את המושבים הקדמיים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x