$
מכשירים

סמסונג חשפה סמארטפון היברידי עם מסך מתקפל - ואת נבחרת מכשירי S10

הטלפון המתקפל, גלקסי Fold, יכלול מסך 7.3 ויעלה קרוב לאלפיים דולר. לצידו הוצגה סדרת גלקסי S10, בה ארבעה דגמים עם מצלמת הסלפי שהיא חלק מהתצוגה ולא ממוקמת במסגרת או בתוך מגרעת, יכולת עריכת וידאו מתקדמת ושת"פ עם אינסטגרם

רפאל קאהאן, סן פרנסיסקו 21:0420.02.19

 

 

 

סמסונג חשפה הערב (ד') את קו מכשירי הגלקסי S10 החדש, באודיטוריום ה-Civic Centre בסן פרנסיסקו. מדובר במכשירים החשובים ביותר עבור היצרנית הקוריאנית מאז לפחות השקת קו מכשירי הנוט ב-2012; הסמארטפונים החדשים הללו צפויים לשמש כנשק העיקרי במלחמה שהיא מנהלת בימים אלה להישרדותה כיצרנית הסמארטפונים הגדולה ביותר בעולם. האירוע נפתח בעוצמה: החברה חשפה את הגלקסי Fold, הסמארטפון ההיברידי הראשון שלה, ואחד הראשונים בעולם בעל מסך מתקפל.

 

 

הגלקסי פולד מצויד במסך 7.3 מתקפל, שמתפקד כטאבלט ליישומי מדיה ומסוגל להפעיל שלוש אפליקציות שונות בו זמנית.

 

גלקסי פולד במצב סגור גלקסי פולד במצב סגור צילום: רפאל קאהאן

 

 

כשהמכשיר מקופל, ניתן להשתמש בו כסמארטפון סטנדרטי דרך מסך 4.6 אינץ', שהממשק שלו מסונכרן עם התצוגה הגדולה. למשל, ניתן להתחיל ניווט במסך הקטן ואז לפתוח את הגדול ולהמשיך באופן רציף לחלוטין.

 

 

גלקסי פולד במצב פתוח גלקסי פולד במצב פתוח צילום: רפאל קאהאן

 

 

לטלפון יש שתי סוללות שמסונכרנות ביניהן, אם כי לא ידוע מהו זמן הפעולה של המכשיר, בו מספר מסכים ברזולוציה גבוהה במיוחד. סמסונג מתייחסת אל הגלקסי פולד כאל קטגוריית מובייל חדשה, והעניקה לה גם מחיר חדש בשוק המובייל: עלותו צפויה להתחיל ב-1,980 דולר, מחיר ששקול לשל לפטופ יוקרה או שני סמארטפוני עילית.

 

 

גלקסי פולד, מפעיל מספר יישומים בו זמנית גלקסי פולד, מפעיל מספר יישומים בו זמנית צילום: רפאל קאהאן

 

 

די ג'יי קו, מנכ"ל חטיבת המובייל של סמסונג, עלה על הבמה וסיפר שמאז הושקה סדרת גלקסי S לפני עשר שנים, נמכרו מכשיריה ביותר משני מיליארד יחידות. "היום תראו ממשק פשוט יותר, מסך גדול ואיכותי יותר, מצלמה מתקדמת ותכונות אבטחה", אמר. "היכונו לשחר של עידן חדש בעולם המובייל".

 

קו התחיל בהצגת ה-S10 פלוס, מכשיר הדגל של הקו. הפלוס מציע את המפרט שכבר דלף לרשת לפני מפר חודשים, למשל מסך בן 6.4 אינץ', לעומת מסך בן 6.1 אינץ' עבור הגלקסי S10 הסטנדרטי ו-5.8 אינץ' בגלקסי S10E, המוזל בסדרה. המסך הוא הנקודה המרכזית: לדברי סמסונג הוא מצויד בבהירות בעוצמה של עד 1,200 ניט. פי שניים מרוב המתחרים בשוק. יש לו יכולת HDR מובנית, מה שמאפשר תצוגה טובה יותר של איזורים כהים בתמונה.

 

 

גלקסי S10, בהדגמה של תוכנת עריכה מבית אדובי גלקסי S10, בהדגמה של תוכנת עריכה מבית אדובי צילום: סמסונג

 

 

לפי סמסונג, סורק טביעות האצבע שלו, שמוטמע במסך, הוא הראשון מסוגו בעולם: יש לו רכיב אולטרה-סאונד שדוגם את טביעת האצבע ואמור לאפשר פתיחה מהירה יותר וזיהוי בכל סביבה. מצלמת הגלקסי היא חידוש אמיתי: זו הראשונה בסדרה שמצוידת בשלוש עדשות, אחת לזום, אחת לצילום רגיל ואחת לצילום בזווית רחבה במיוחד, זו עומדת על 123 מעלות. לדברי סמסונג מדובר בזווית של העין האנושית, כך שמה שרואים הוא מה שיופיע בתמונה.

 

 

מסך ה-S10 פלוס מסך ה-S10 פלוס צילום: סמסונג

 

 

בניגוד לוואווי, סמסונג לא משיכה להגדיל את הרזולוציה והשאירה אותה ב-12 מגה-פיקסל עבור העדשות העיקריות ו-16 מגה-פיקסל עבור העדשה הרחבה. המצלמה קיבלה כלי AI שאמור לסייע למצלמה לנתח ולהציג את הכיוונונים המתאימים ביותר לסצנה שמצלמים. כמו כן, ביכולתה לספק עצות והנחיות למשתמש. גם מצלמת הווידאו שודרגה, בדמות מנגנון ייצוב ובעיקר שיתוף פעולה עם אדובי שמפעילה כעת את אפליקציות העריכה של המכשיר. למעשה, האפליקציה נחשבת מספיק חזקה כדי לשמש גם מקצוענים ולערוך סרטונים באיכות גבוהה. לכל הטלפונים יש מצלמת סלפי שמוטמעת במסך בתוך חור בגודל שלה, מה שמאפשר יותר נדל"ן תצוגה, ללא שימוש במגרעות כמו ברוב מכשירי המובייל בשוק.

 

מכשירי סדרה S10 מכשירי סדרה S10 צילום: סמסונג

 

 

לצד שלושת המכשירים העיקריים, הוצג טלפון מיוחד: גרסת 5G של הגלקסי S10, בעלת מסך גדול יותר של 6.7 אינץ', חיישן עומק שמצטרף למערך הצילום, סוללה חזקה יותר של 4,500 מיליאמפר-שעה, וכמובן תמיכה בתשתיות התקשורת העתידיות. מצלמת דגם זה מסוגלת לצלם בתלת ממד, ופותחה במיוחד לתמיכה ביישומי מציאות מוגברת.

 

 

גדול ועם סוללה משופרת. S10 5G גדול ועם סוללה משופרת. S10 5G צילום: סמסונג

 

 

אדם מוסרי, מנהל אינסטגרם, עלה לבמה וחשף שיתוף פעולה בין שתי החברות - במרכזו מצב אינסטגרם מובנה למצלמה. הוא מתבסס על הכרזה נוספת מהערב, פתיחת המצלמה ל-API של חברות צד שלישי, שיאפשרו לכל מפתח להכניס את ממשק ורכיבי תוכנת סמסונג ליישומים שלהם. מצב אינסטגרם יאפשר לצלם תמונה או סרטון, להוסיף לו אלמנטים גרפיים ולפרסם אותו מיידית בתור סטורי, בלי להיכנס ליישום אינסטגרם עצמו.

 

 

אדם מוסרי, מנהל אינסטגרם אדם מוסרי, מנהל אינסטגרם צילום: סמסונג

 

 

סמסונג העניקה למכשירים מרחב אחסון עצום של עד טרה-בייט, וזיכרון פעולה של 12 גיגה-בייט. כמו כן, עדיין נמצא חריץ לכרטיסי זיכרון בגופם, שתומך בעד 512 גיגה-בייט. סמסונג טוענת שסוללת מכשירי ה-S10 נשענת על אלגוריתם חכם שמייעל אותה בעשרות אחוזים, מה שמאריך את זמן הפעולה. כמו כן, מסוגלים המכשירים לטעון מכשירים אחרים אלחוטית - יכולת שכבר הוצגה במספר מכשירים סיניים.

 

 

גלקסי S10 גלקסי S10 צילום: סמסונג

 

 

הסוללה אמורה להספיק לשימוש של יום עבודה מלא. זה לא מרשים במיוחד בימינו, אבל בסמסונג טוענים שמדובר בסוללה החזקה ביותר וחכמה ביותר שפיתחו עד כה. סמסונג הוסיפה גם תכונת טעינה הפוכה, משהו שהוצג כבר במכשירי המתחרות הסיניות.

 

המחירים בעולם צפויים לעמוד על החל מ-749 דולר ל-S10E, החל מ-899 ל-S10 הסטנדרטי ו-999 לגלקסי S10 פלוס. מחיר הגלקסי S10 5G לא נחשף. כבר בשלב זה ידוע שמחירי המכשירים בישראל יהיו גבוהים משל מכשירי סדרת S9 של השנה שעברה, ויתחילו ב-3,000 שקל לדגם המוזל, 3,600 לדגם הסטנדרטי ו-4,000 לדגם הפלוס המוגדל. עדיין לא ידוע כמה יעלה מכשיר ה-5G, שככל הנראה לא יושק בשלב זה בארץ.

 

כדי להתמודד עם האיירפודס של אפל, הציגה סמסונג את הדור החדש של ה-Buds, האוזניות האלחוטיות שלה. הן קטנות וקלות בכ-30% ביחס לדור הראשון שהושק לפני שנתיים, הסוללה אמורה לאפשר שימוש של שש שעות ברציפות וניתן להטעין אותן ממכשירי ה-S10 עצמם. כמו כן, הציגה סמסונג שני בנים חדשים במשפחת המחשוב הלביש שלה: שעון חכם בשם גלקסי ווטש אקטיב וצמיד כושר בשם גלקסי Fit. לשניהם עמידות במים, תצוגה איכותית ושורה ארוכה של תוכניות אימונים. החידוש המרכזי בהם הוא המחיר: הגלקסי ווטש החדש יעלה החל מ-200 דולר, ואילו הצמיד - החל ממאה דולר. במחירים כאלה, תוכל החברה להתחרות היטב ביצרניות המחשוב הלביש מסין.

 

 

 

אולם האירועים היה עמוס מפה לפה, ולפי הערכות הכיל כ-7,000 מוזמנים, שותפים, מוזמנים ותקשורת עולמית שהובאו לכאן במיוחד. האודיטוריום בו החברה בחרה לארח את האירוע לא נבחר באקראי; זהו האולם ששימש את אפל לא מעט פעמים לחשיפת האייפונים לפני שהעבירה את אירועיה למשרדיה החדשים בקופרטינו.

 

הכותב הוא אורח סמסונג באירוע

בטל שלח
    לכל התגובות
    x