$
חדשות טכנולוגיה

בוב סוואן הפך למנכ"ל אינטל הקבוע

סוואן נכנס לתפקיד באופן זמני לאחר פרישת בריאן קרזניץ', שבוצעה על רקע רומן במקום העבודה. סוואן הביע רצון בעבר לשוב לתפקידו כסמנכ"ל הכספים החברה - ועתה ינהיג אותה בקביעות, על רקע משברי מלחמת הסחר שהשפיעו על ענקית השבבים האמריקאית

שירות כלכליסט 16:2831.01.19
בוב סוואן, מנכ"ל אינטל הזמני, מונה רשמית למנכ"ל קבוע; מדובר במנכ"ל השביעי של ענקית השבבים האמריקאית ב-50 השנים האחרונות. סוואן (58), במקור סמנכ"ל הכספים בחברה, מונה לתפקיד לאחר שבריאן קרזניץ' עזב את כס המנכ"ל בעקבות רומן עם עובדת. האחרון כיהן בתפקיד מאז 2013, ולאחר שעזב ביוני שעבר, פתח דירקטוריון אינטל בחיפוש קדחתני אחר מחליף.

 

 

זמן קצר לאחר מינויו, אמר סוואן לעובדיו שאין ברצונו למלא את תפקיד המנכ"ל באופן קבוע. הסרת מועמדותו הקשתה על דירקטוריון אינטל באיתור מחליף, שכן החברה נוהגת למנות מנכ"לים מקרב עובדיה הוותיקים – מה שקטע רצף חילופים מתוכנן בקפידה. בין השאר, הוערך שאינטל תנסה לגייס את דיאן בריאנט ורנה ג'יימס, שתיהן בכירות שעזבו את אינטל בשנה האחרונה. הערכות אחרות התייחסו לג'וני סרוג'י מאפל, ליסה סו מ-AMD וסנג'יי ג'ה מגלובל פאונדרס.

 

בוב סוואן, מנכ"ל אינטל הנכנס בוב סוואן, מנכ"ל אינטל הנכנס צילום: בלומברג

 

 

עתה נראה ששינה סוואן את דעתו; במייל שהעביר לעובדיו, והגיע לידי כלכליסט, כתב: אני מקבל בכבוד ובהכנעה את תואר מנכ"ל אינטל. אהבתי את תפקידי כסמנכ"ל כספים, ובשבעת החודשים האחרונים למדתי לאהוב את החברה שלנו אפילו יותר- ואת המשימה, העובדים והלקוחות שלה. כשהדירקטוריון פנה אלי, קפצתי על ההזדמנות להסיר את התואר 'זמני' מהתפקיד". לדבריו, צפוי צוות ההנהלה לשמור על אותו קו אסטרטגי שהנחיל קודמו - מעבר מהתמקדות ב-PC להתמקדות במידע, ובניין תשתיות טכנולוגיות לפיתוחים חדשים.

 

אינטל היתה נתונה במצב רגיש במהלך השנה שעברה, בעקבות ליקויי אבטחה חמורים שהתגלו במעבדיה; אך קרזניץ' הצליח לנווט היטב את החברה ולהתמיד באסטרטגיה שמתמקדת בתחומים כבינה מלאכותית, נהיגה אוטונומית ואינטרנט הדברים. הקשיים ליוו אותה לסוף השנה, כשמלחמת הסחר בין סין וארה"ב העלתה חששות כבדים בקרב חברות רבות, שצמצמו את הזמנות תשתיות המחשוב שלהם - מה שהשפיע על מכירות ענקית השבבים.  

 

 

 

לסוואן ניסיון עשיר בניהול בכיר, ולפני שהגיע לאינטל ב-2016, עבד בג'נרל אטלנטיק, אפלייד מטריאלס, איביי ורבות אחרות. טוד אנדרווד, ממלא מקומו של סוואן כסמנכ"ל הכספים, ימשיך לתפקד באופן זמני, עד שיימצא איוש קבוע למשרה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x