הייטק והון סיכון

הטכנולוגיה הישראלית שתבטיח שרק פירות טריים יגיעו לירקן

חברת ClariFruit פיתחה פלטפורמת ראיית מכונה שמסוגלת לזהות פגמים בפירות וירקות טריים ולסייע לחקלאים לשלח לשוק רק את המתאימים. הפלטפרומה שלה נשענת על AWS, שירותי הענן של אמזון, שמאפשרים להנגיש את המוצר ללקוחות ברחבי העולם בקלות

מאיר אורבך 09:4823.01.19

הסקטור החקלאי נתון להשפעות רבות שפוגעות בתוצרת וברווחי חקלאים, ברבדים רבים ומגוונים. אחד הבולטים בהם הוא פירות וירקות שמגיעים לשוק במצב שאינו מתאים לצריכה: לפי נתוני האו"ם למזון וחקלאות, כ-45% מכלל הפירות והירקות הטריים מושמדים או נזרקים כתוצאה ממכירה של תוצרת שאינה בשלה דיה. שרשרת האספקה היא ארוכה, וכל מטען של פרי וירק יכול לעבור ידיים רבות - חקלאים, משווקים, סיטואנים, רשתות שיווק ועוד.

 

 

חברת ClariFruit (לשעבר AclarTech) מפתחת פיתרון טכנולוגי לבעיה: היא בונה טכנולוגיה חדשנית המנטרת ומנתחת בזמן אמת את מידת הבשלות, האיכות והטריות של פירות וירקות טריים.

 

 

משביחים את הפירות. אילסטרציה משביחים את הפירות. אילסטרציה צילום: שאטרסטוק

 

 

הפיתרון כולל חיבור עם אפליקציית מובייל ומאפשר לספק מידע על צבע הפרי וגודלו, כדי להציג את התאמתו לקטיף ולשיווק. הטכנולוגיה נשענת על יכולות למידת מכונה וביג דאטה לעיבוד הנתונים בצורה מהירה ומדויקת, ואספקת אינדיקציה לבשלות התוצרת. החברה הוקמה ב-2017 בידי אבי שוורצר (מנכ"ל) ורובי ביארסקי (סמנכ"ל טכנולוגיות).

 

"הפיתרון שלנו מבוסס תוכנה, מאפשר לחקלאי בצורה פשוטה וקצרה לדעת את מידת הבשלות של הפירות והירקות לפני הקטיף, ולהעביר את המידע הזה לכול שרשרת האספקה, ובכך לצמצם את הבלאי האדיר שקיים היום בתחום המזון הטרי", אמר שוורצר. "הפיתרון שלנו יבוא במקום בדיקות בכלים ידניים-סובייקטיביים שדורשים כוח אדם רב ומקצועי".

 

 

 

החברה הודיעה שתתחיל להשתמש בפלטפורמת AWS של אמזון כתשתית הטכנולוגיה המרכזית שלה. "התוצאות של בדיקות הפירות והירקות מועלות לענן של AWS ומאפשרים ללקוחות שלנו לקבל את ההיסטוריה של הבדיקות שנעשו. תשתיות הענן של AWS הופכות את ClariFruit לחברה גלובלית עם יכולת לספק שירות מכל מקום, בכל מקום ובכל זמן", הוסיף שוורצר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x