$
הייטק והון סיכון

פלייטיקה קנתה חברת משחקים אוסטרית

פרטי העסקה לא נחשפו; הנרכשת, Supertreat Gmbh, מפעילה משחק פופולרי שזכה ליותר ממיליון משתמשים יומיים ולפי הערכות, יניב כ-30 מיליון דולר בשנה. הרכישה מעצימה את נוכחותה של פלייטיקה בקטגוריית משחקי הפנאי

הגר רבט 13:1917.01.19
חברת הגיימינג פלייטיקה מודיעה היום (ה׳) על רכישה נוספת שביצעה: חברת Supertreat Gmbh האוסטרית. הנרכשת פיתחה משחק סוליטר בשם Solitaire Grand Harvest שהגיע ליותר ממיליון שחקנים ביום. פרטי העסקה לא נמסרו.

 

 

החברה האוסטרית, שמעסיקה כ-20 עובדים, תמשיך לפעול באופן עצמאי גם לאחר הרכישה. לפי AppAnnie, ההכנסה היומית הממוצעת של Solitaire Grand Harvest עמדה בשלושת בחודשים האחרונים על 90 אלף דולר ליום, שמכתיבים צפי הכנסות של יותר מ-30 מיליון דולר בשנה.

 

 

רוברט אנטוקול, מנכ"ל פלייטיקה רוברט אנטוקול, מנכ"ל פלייטיקה צילום: אפי שמייח

 

 

לפני כחודש הודיעה פלייטיקה על רכישת חברת Wooga הגרמנית, מובילה בתחום משחקי החידות ומשחקי Hidden Objects - סוגה בה על השחקן למצוא עצמים ספציפיים בתמונה בזמן מוגבל. לפני כשנה רכשה את חברת ג׳לי באטן. בחברה ממשיכים לחפש רכישות נוספות בעתיד הקרוב כחלק מאסטרטגיה ששמה דגש על צמיחה בתחום משחקי הקז׳ואל. למעשה, לאחר השלמת הרכישה הנוכחית, כחצי ממשחקי החברה יהיו בקטגוריית גיימינג זו.

 

לפי נתוני החברה, יותר מ-27 מיליון איש משחקים במגוון המשחקים שלה כל חודש. במקביל לרכישות האחרונות, פלייטיקה ממשיכה לפתח משחקים בעצמה; ״אנחנו רואים את עצמנו כמי שמתחרים על הדקה החופשית של המשתמשים״ אמר לכלכליסט ניר קורצ'ק, סמנכ"ל השיווק של החברה. כשנשאל מה המדדים לפיהם אומדת החברה השקה מוצלחת של משחק, ענה: ״הצלחה מחולקת בסופו של דבר לכמה רבדים. אחד הדברים החשובים הוא לספק חוויה טובה לשחקנים ולכן אנחנו עובדים הרבה על התוכן ועל המעטפת. שחקנים שחוזרים למשחק שוב ושוב זו הצלחה. לגבי ההיקף זה מאוד תלוי בז׳אנר, יש משחקים שהם יותר לשווקי נישה ובהם מאות אלפים זו הצלחה. אבל בסוליטר למשל יש פוטנציאל שוק גדול יותר".

 

 

 

פלייטיקה, שנוסדה ב-2010 מעסיקה כיום יותר מ-2,000 איש ב-14 משרדים ברחבי העולם והמטה שלה נמצא בהרצליה פיתוח. החברה נרכשה בפעם השנייה ב-2016 על ידי קבוצת משקיעים מסין, בראשות Giant Network Group ב-4.4 מיליארד דולר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x