$
מיתוג מעסיק

מיתוג מעסיק

מנהלת מיתוג מעסיק ורווחה גלובלית בחברת WalkMe, מספרת להייטקיסט איך זה באמת לעבוד בחברה

התחרות על עובדים מוכשרים בענף ההייטק גוברת. במסגרת סדרת הראיונות של ערוץ הייטקיסט עם מנהלים בארגונים, מצאנו כי עבור טאלנטים, הבחירה במקום העבודה הבא מבוססת על הרבה מעבר לתלוש השכר. ראיון 48 מתוך 100 בסדרה; והפעם, טליה קומרוב, מנהלת מיתוג מעסיק ורווחה גלובלית בחברת WalkMe!

בשיתוף מערכת הייטקיסט 10:3716.01.19

1. טליה, מה מאפיין אתכם כארגון ואילו ערכים חרטתם על דגלכם?

העובדים אצלנו במקום הראשון. חשוב לנו להבין את הצרכים שלהם ומה חשוב להם לקבל מהמנהלים הישירים ומחוויית העובד שלהם. אנחנו עושים סקרים כדי ללקט את כל המידע ולהטמיע את הפידבק כמה שיותר מהר. אנחנו מאמינים בשוויון הזדמנויות לכולם (יש לנו הרבה נשים בתפקידי הנהלה בכירים למשל) ובאופן כללי בווקמי אנחנו חורטים על דגלנו את הערכים הבאים ומנחילים אותם בתרבות העבודה של החברה:

 

Work hard play smart, Get it done/can do attitude, Transparency/Authenticity, Lead by example, Meritocracy, Customer centric

 

2. כיצד אתם עוזרים לעובדים להצליח בארגון ולפתח את הקריירה שלהם?

ווקמי רואה חשיבות רבה בפיתוח הטאלנטים שנמצאים בחברה וזאת כדי לשמר את התרבות הארגונית הייחודית שלנו ולאפשר הזדמנויות מגוונות לעובדים לאורך זמן. כשעובדים חדשים מצטרפים לחברה אנו עושים מאמצים רבים לקליטה נעימה ורכה שלהם באמצעות תוכניות אונבורדינג של צוות HR ושל המחלקות. מהיום הראשון יש "buddy" מתוך החברה שמלווה את העובד ודואג לתת את כל הידע הנדרש לתקופת ההתאקלמות. מניסיוננו ה-buddy לרוב הופך להיות חבר קרוב. בנוסף אנו מקיימים יום אוריינטציה עם נשיא החברה וראשי מחלקות החברה כדי ללמוד מה תפקידה של כל מחלקה ואיך כולם מתקשרים אחד עם השני.

 

פיתוח אישי בחברה נעשה במספר אופנים, ישנם קורסים לפיתוח מנהיגות החל מדרג מנהלי הצוותים דרך מנהלי ביניים ועד להנהלה הבכירה. אנחנו שולחים עובדים להכשרות וכנסים מקצועיים בהתאם לתפקידם במחלקות השונות, מאפשרים קואצ'ינג לפי מטרות אישיות שחלקן in-house וחלקן נעשות בליווי יועצים מקצועיים חיצוניים בהתאם לתפקיד. בנוסף, ישנה תרבות גלובאלית של lunch and learns עם מובילי תחומים בחברה עבור עובדים שמעוניינים ללמוד יותר על נושאים שהם לא תמיד חשופים אליהם ביום ביום. והדובדבן שבקצפת, אנחנו משתמשים במוצר שלנו כדי לסייע בכל התהליכים הללו, על כל מערכות המידע בחברה הטמענו את הכלי של ווקמי שמסייע לעובדים ללמוד ולאמץ טכנולוגיות חדשות במהירות רבה ולהגיע לאפקטיביות מקסימלית.

 

3. אילו אירועים / פעילויות החברה מקיימת לטובת העובדים?

לאורך השנה אנו עסוקים בפעילות חברתית ותרבותית נרחבת, אנחנו משקיעים משאבים רבים בתכנון חוויות מגוונות לעובדים שייתנו מענה לכולם והכי חשוב שיהיו מדהימות. יש לנו שלושה אירועים גדולים בשנה שכל העובדים ממש מצפים להם: מסיבת פורים, אירוע קיץ ומסיבת סוף שנה. יש לנו אפילו להקה בחברה שמופיעה בחלק מהאירועים וחדר מוסיקה לחזרות ו-jam sessions לכל מי שרוצה לנגן. בין לבין אנחנו מציינים וחוגגים חגים ומועדים בינלאומיים כמו: יום האשה הבינלאומי, יום הכלב הבינלאומי, שבוע הגאווה, חודש מודעות לסרטן השד, בהלוואין האחרון ארגנו מסיבת גג ספונטנית. בנוסף יש לנו פעילויות שוטפות לעובדים שרוצים לסיים את יום העבודה בערב קריוקי/סרטים/ משחק קלפים ואנחנו תומכים בכל נושא הבריאות באופן כללי, יש אוכל ונשנושים בריאים במטבח, מימון פעילויות העשרה ופיטנס כגון מגרש כדורגל לקבוצה של החברה, שיעורי פילאטיס במשרד, מירוצי לילה של תל אביב ודברים נוספים שעובדים מעלים ומבקשים.

 

4. מה החזון שלכם בכל הקשור לאנשים העובדים בחברה?

נשיא החברה, רפי סוירי נוהג לומר שהנכס הכי גדול של החברה הולך הביתה מדי יום ואלו כמובן העובדים שלנו. החזון הוא לייצר מקום עבודה מעניין ומאתגר שמאפשר למידה, צמיחה ופיתוח קריירה משגשגת. אנחנו שמים דגש מאוד גדול על התרבות הארגונית שלנו וזה ניכר בתהליכי הגיוס ובחירת מועמדים לחברה. האווירה פה מאוד משפחתית ומיוחדת ונרקמים כאן קשרים בין אישיים וחברויות לכל החיים. אנחנו מאמינים שאם נעים לך לעבוד עם האנשים סביבך והחברה מאפשרת קידום ומימוש עצמי, התוצאה תהיה עובדים מאושרים ובעלי מוטיבציה להגיע מדי יום למשרד.

צוות walkme צוות walkme צילום: יח"צ

 

5. כיצד ניראה יום עבודה בארגון?

הבוקר שלנו מתחיל בארוחת בוקר בריאה ומפנקת במטבח ואם הגעתם יותר מאוחר אל דאגה, אתם יכולים להכין לעצמכם ארוחות טעימות מהמקרר המפוצץ שלנו שמתמלא כל הזמן. יש עובדים שמתחילים את יומם עם ניצן המקסימה (מדריכת פילאטיס). על בטן מלאה כל אחד ניגש לשגרת היום שלו בהתאם לאופי התפקיד והמחלקה, כולנו יושבים באופן ספייס רחב וכנראה שבדרך לעמדה האישית שלכם תספיקו להגיד שלום לכל החברים והחברות מהמחלקות השונות.

באופן כללי עובדים פה קשה באווירה צוותית ונעימה עם אנשים מוכשרים כל אחד בתחומו, יש פה הירתמות מעוררת השראה של העובדים לטובת הלקוחות, המוצר והצלחת החברה. חלק מהצוותים פותחים את היום עם דיילי סטנדאפ או ישיבת בוקר לעבור על יעדים ופרויקטים. בצהריים כולם מתקבצים לאכול ביחד בחדר האוכל או על הגג את המנות שהזמינו מהתן ביס המסובסד ע"י החברה. זה מלווה בד"כ ביציאה למרפסת לנשום קצת אויר או משחק פיפא/ כדורסל.

 

בשעות אחר הצהריים תראו את כל העובדים מגיעים למטבח לקפה ונשנושי צהריים בריאים ופחות בריאים, המטבח תמיד שופע בדברים שמתאימים לכל אחד והמגוון רחב וטעים. ובגלל שמזמן לא אכלנו משהו, את היום מסיימים בעוד ארוחת ערב מזינה ובריאה. במשרד תמיד יש התרחשויות, מדי פעם תראו משלחות מכל העולם שמתארחות אצלנו כדי ללמוד על ווקמי ועל תעשיית הסטארט-אפים המקומית. יש ערבים רבים בהם אנחנו מארחים מיטאפים טכנולוגיים (בעיקר של אנגולר). בימי חמישי כל העובדים מתכנסים ביחד לסיים את השבוע ב-happy hour שבו כל פעם מפתיעים ומפנקים במשהו טעים אחר. נשיא החברה רפי מעדכן אותנו בחדשות החברה, ומדי שבוע עובדים מהמחלקות השונות משתפים את כולם בפרויקט חשוב שעליו עבדו לאחרונה, כנס שהשתתפו בו או חולקים מה קורה במחלקה. בנוסף יש לנו RecognizeMe שבו מציינים עובדים מצטיינים של השבוע שמקבלים שובר מתנה וכמובן הצגה של העובדים החדשים בחברה.

 

6. מה מאפיין את העובדים והמנהלים בארגון שלכם? אילו אנשים אתם מחפשים?

הדבר שהכי מאפיין או יותר נכון מאחד את העובדים בווקמי זו התחושה ששום דבר אינו בלתי אפשרי. אנחנו באמת מדי יום, בכל מחלקה, גורמים לבלתי נתפש לקרות ולכן הגענו לאן שהגענו וצמחנו כל כך מהר. כולם מוכוונים לאותה מטרה, רואים את התמונה הגדולה ורוצים לקחת חלק בהצלחה. יש פה אוירה מאוד חיובית של שיתוף פעולה בתוך ובין המחלקות. אנחנו מחפשים אנשים אינטליגנטים שהם גם "בני אדם", חדורי מטרה, מלאי מוטיבציה עם גישה חיובית שיכולים ורוצים To make things happen. זה מתקשר לאחד הערכים שלנו של Can do attitude שמאוד חשוב שיהיה קיים במועמדים שמעוניינים לעבוד פה.

 

 

בואו להכיר אותנו לעומק ולהתעדכן במשרות הפתוחות שלנו באתר הקריירה שלנו בהייטקיסט.

 

הייטקיסט פלטפורמת מיתוג המעסיק החדשה והיוקרתית לענף ההייטק בישראל. 

x