$
תעופה וחלל

סודות הטיסה

אזהרת מסע: 12 סוגי המושבים שאסור לכם לבחור במטוס

כולם יודעים שהכיסאות ליד השירותים הם לא מציאה גדולה - אבל האם ידעתם שכדאי להתרחק ממושבים שסמוכים לתיבת ציוד המולטימדיה, מה רע במושבים בחזית שמאחורי המחיצה בין המחלקות, ואיזו אכזבה צפויה למי שישב ליד יציאת החירום

שירות כלכליסט 08:0412.01.19
בחירת המושב במטוס היא עניין רציני. לרוב אנשים מעדיפים למצוא את המושב שמבטיח הכי הרבה מרחב לרגליים, אך יש עוד גורמים שיכולים להשפיע על הנוחות - מושבים שאי אפשר להשעין לאחורה לדוגמה או בעיית ניחוחות מהשירותים.

 

 

למרבה המזל, אפשר להימנע מהמושבים הבעייתיים, אך הראשון והחשוב ביותר הוא כמובן לדעת מאילו מושבים צריך לברוח ולהתרחק.

 

1. המושבים שלפניהם קופסת ציוד הבידור. לרוב כשמגיעים למושב הנבחר מתחילים במיון הדברים בין מה שיאוחסן בתא מעל המושב והדברים שמעדיפים להשאיר קרוב ולאפסן מתחת למושב שלפניכם. אולם, יש מושבים שמתחתיהם אין מקום אלא קופסת מתכת הנקראת "תיבת ציוד הבידור", שתופסת את כל מקום האחסון, וגם מונעת את האפשרות למתוח רגליים.

 

2. השורה האחרונה בכל מחלקה. המושבים בחלק האחורי של כל מחלקה - אלה שלרוב נמצאים לפני השירותים או המטבח, טובים רק למי שמסרב עקרונית להשעין לאחור את הכסא שלו. מכיוון שמרבית האנשים מעדיפים להישען לאחור, אלא מושבים שכדאי להימנע מהם.

 

 

מושבי השורה האחרונה מושבי השורה האחרונה צילום: the points guy

 

 

3. המושב ליד דלת היציאה הראשית. אם אתם רק מעוניינים במרחב לרגליים, אז מדובר במושב האידיאלי עבורכם. אך למרבה הצער, למושב הזה יש גם לא מעט חסרונות. ראשית, תאלצו לוותר על האפשרות לאחסן דברים במושב שלפניכם, כי פשוט אין שם מושב. בנוסף, המושב עצמו צר יותר מהממוצע מכיוון שאת מגשי האוכל מקפלים כלפי פנימה לתוך משענת הזרוע, וזה למעשה המקום הקר ביותר במטוס כי האוויר ליד הדלת קר יותר, ככל הנראה בשל המנגנון הפנימי של הדלת שאינו כולל בידוד. כמו כן, על הנוסעים שיושבים ליד יציאות החירום מוטלת האחריות לנהל את הפינוי במקרה הצורך.

 

 

המושב שליד היציאה המושב שליד היציאה צילום: delta airlines

 

 

4. הכיסא השבור. סטטיסטית, אם טסים מספיק פעמים בסוף נופלים על מושב שבור. יכול להיות שהוא נשען בזווית מוזרה, מתנדנד או אפילו שמנגנון ההישענות מקולקל. התקלה הנפוצה ביותר היא פגם במקום הכניסה לאוזניות או במסך הטלוויזיה. הבעיה העיקרית היא שקשה להימנע מהמושבים התקולים, ולו בגלל שאי אפשר לדעת מראש היכן הכסא התקול נמצא. במקרה הטוב ביותר, יעבירו אתכם למקום אחר, אך בדרך כלל נופלים על מושב שבור בטיסה מלאה.

 

5. המושב שליד השירותים. גם בלי קשר לריחות לא סימפטיים, המושבים ליד השירותים נחשבים בין הגרועים ביותר. הסיבות לכך כוללות בין השאר את התור המשתרך תמיד. אם אתם מוצאים עצמכם במושב ליד השירותים תתכוננו לזרם בלתי פוסק של נוסעים שירגישו בנוח להישען על המושב ולדבר בקולי קולות מעליכם, שלא לדבר על כך שכנראה יתחככו בכם לא מעט, יתקעו בכתפיים שלכם ויפריעו לכם לישון.

 

 

המושבים שליד השירותים המושבים שליד השירותים צילום: Delta air lines

 

 

6. המושב שליד החלון הצר. בחלק מהמטוסים בצד האחורי יש כמה שורות של שני מושבים בלבד. זה אולי נשמע כמו מקום חלומי - יותר מקום, בלי מושב אמצעי, אך האידיליה לא נשארת לאורך זמן. יש רווח בין המושב והקיר, כך שאין על מה להישען וקשה להירדם. בנוסף, הנוסע מאחוריכם עלול להחליט שהמקום העודף שייך לו וככה תמצאו עצמכם חולקים מרחב עם כפות הרגליים שלהם.

 

7. המושב בין החלונות. המונח "מושב ליד החלון" טומן בחובו הבטחות רבות, למשל היכולת לראות דרך החלון - אך מטוסים רבים מסודרים כך שחלק מהמושבים הם בין החלונות. זה כמובן מאכזב נוסעים שאוהבים להביט החוצה, ועלול ליצור בעיות הקשורות לאור, שכן אין אפשרות לשלוט לא בחלון שלפניכם ולא בחלון שמאחוריכם.

 

 

שורה ראשונה? רעיון רע שורה ראשונה? רעיון רע צילום: flight-report

 

 

8. השורה האחרונה. ישיבה במושב האחרון של מטוס כוללת ניחוחות מהשירותים, מושבים שלא נשענים לאחור וקהל תמידי של נוסעים חסרי סבלנות הממתינים שהשירותים יתפנו. גרוע מכך, אחרי הנחיתה, תצטרכו לחכות דקות רבות לפני שתוכלו בכלל לרדת מהמטוס.

 

9. מושבים לפני שינוי שורות. אל תשבו בשורה הראשונה לפני מעבר משורות של ארבעה מושבים לשלושה או משלושה מושבים לשניים. כשהסידור משתנה כדי להתאים לשינויים במבנה המטוס, עניין המקום לרגליים מסתבך ומצטמצם. אתם עלולים למצוא עצמכם משתלטים על המרחב של הנוסע לפניכם או מתמתחים בזוויות שונות כדי להבטיח שיש מקום לכל הציוד שלכם.

 

10. השורות לפני דלתות היציאה. המושבים ליד דלתות היציאה נהנים ממקום נרחב לרגליים, אך המקום הזה בא על חשבון השורה שלפניהם. כדי להבטיח שהשורות הללו פנויות למקרה של יציאת חירום, המושבים בשורה שלפני אינם מורשים להישען אחורה או במקרה הטוב, הם יכולים להישען רק מעט.

 

 

 

11. המושב האמצעי. המושב האמצעי הוא אימת מרבית הנוסעים, הנחרדים מהמחשבה למצוא עצמם דחוסים בין שני אנשים זרים לאורך טיסה שלמה. לרוב הנוסעים שנתקעים במושבים הללו הם אלה שעשו צ'ק-אין אחרונים, ולכן מומלץ להקדים ולבחור את המושבים ואז תוכלו לבחור במושב ליד החלון או במעבר.

 

12. מושבים מקדימה מאחורי המחיצה. עבור חלק מהנוסעים המושבים האלה נחשבים למחלקה הראשונה של מחלקת התיירים. אך הם לא מגלים את החסרונות רק עד שמאוחר מדי. במושבים האלה אין מקום לאחסן דברים מתחת למושב. המושב הוא גם מעט צר יותר מהרגיל (גם הפעם כי המגש נכנס לתוך המושב), שלא לדבר על כך שלא כולם אוהבים לבהות בקיר ריק. במקרים רבים, נוסעים מתייחסים למרווח בין המושב למחיצה כמעבר נוסף בין השורות.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x