$
חדשות טכנולוגיה

משרד התקשורת קנס את בזק ב-11 מיליון שקל: "לא יישמה את השוק הסיטונאי"

הרפורמה נועדה לחייב את בזק למכור לחברות אחרות שירותי טלפון קווי; לדברי המשרד, "פוטנציאל המנויים שנחשף להפרה הוא עצום, והיקף הנזק הכספי והתועלת שצמחה לבזק מההפרה מוערכים בעשרות מיליוני שקלים ולאורך זמן"

עומר כביר 21:0927.12.18

משרד התקשורת קנס את בזק בסכום של כ-11 מיליון שקל, אחרי שקבע כי החברה הפרה את הוראות המשרד ליישום רפורמת השוק הסיטונאי בשוק הטלפוניה - כך נמסר הערב מהמשרד. מדובר בסכום המרבי שבו ניתן לקנוס את החברה.

 

הרפורמה נועדה לחייב את בזק למכור לחברות אחרות שירותי טלפון קווי במודל סיטונאי, כפי שעושה החברה בתחום תשתיות האינטרנט ובכך מאפשרת לספקיות אינטנרט למכור לצרכן חבילה אחת בלי צורך להתקשר עם בזק ישירות. בשוק הטלפוניה היתה הרפורמה מאפשרת לחברות למכור לצרכנים טלפון קווי של בזק, ולשלב אותו בחבילות עם שירותים אחרים. ואולם בזק דחתה את יישום הרפורמה כשהיא טוענת בין השאר שהדבר מחייב שדרוג תשתיות.

 

יו"ר בזק שלמה רודב יו"ר בזק שלמה רודב צילום: רונן טופלברג

"בזק לא סיפקה את שירות הטלפוניה הסיטונאית עד היום, ובאופן זה פגעה ביכולת של מתחרותיה להציע שירותי טלפוניה מתחרים וכן חבילות שירותים אטרקטיביות הכוללות שירות זה (כגון חבילות 'טריפל' הכוללות שירותי אינטרנט, טלפוניה וטלוויזיה)", נמסר ממשרד התקשורת. "החברה הפרה ברגל גסה את הוראות משרד התקשורת במשך תקופת הפרה ארוכה ומשמעותית. פוטנציאל המנויים שנחשף להפרה הוא עצום והיקף הנזק הכספי והתועלת שצמחה לבזק מההפרה מוערכים בעשרות מיליוני שקלים ולאורך זמן".

 

לדברי המשרד, ההחלטה להטיל את הקנס התקבלה בתום תהליך פיקוח ואחרי התייעצות עם ועדה שמונה שלושה חברים בלתי-תלויים, שניים מהם נציגי ציבור. "חברי הוועדה בחנו באופן מעמיק את התשתית הראייתית, חומרת ההפרות ותוצרי הליך הפיקוח והמליצו למנכ"ל המשרד על סכום העיצום הכספי שלדעתם הולם את נסיבות ההפרה. המנכ"ל אימץ את ההמלצות וחתם על מסמך ההחלטה במסגרתו הוטל העיצום הכספי. המשרד ימשיך לעקוב אחר יישום הוראותיו ויפעל ככל שיידרש כדי לאכוף המימוש".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x