אפליקציות

גוגל מחסלת את Allo, שירות הצ'ט שהשיקה כתחרות לווטסאפ

הוא נולד לפני כשנתיים וחצי וניסה לכבוש את לב הקהל עם תכונות ייחודיות כשינוי גודל פונט והשלמת טקסט תלויית הקשר. המשתמשים העדיפו את ווטסאפ, פייסבוק מסנג'ר ושירותים אחרים. גוגל תחסל את Allo סופית במרץ הקרוב

עומר כביר 17:0706.12.18
הלו ולא להתראות: גוגל הודיעה הלילה שתסגור את Allo, אפליקציית המסרים המידיים הכושלת שהשיקה ב-2016 בניסיון להתחרות בווטסאפ ובמסנג'ר של פייסבוק. מדובר בהודאה העדכנים ביותר בכישלון של החברה במאבקה מול פייסבוק, אחרי שבאוקטובר חיסלה החברה את גוגל פלוס.

 

 

Allo הושקה לפני כשנתיים וחצי, כתגובה מאוחרת של החברה לווטסאפ ושירותי צ'ט אחרים. בגוגל קיוו שתכונות ייחודיות כמו שינוי גודל פונט בהודעה יוצאת או השלמה אוטומטית תלויית-הקשר ומבוססת AI יקרצו מספיק למשתמשים על מנת לערוק לאפליקציה החדשה.

 

 

גוגל Allo גוגל Allo צילום: גוגל

 

 

כבר אז הערכנו בכלכליסט שלא יהיה בכך די וגוגל לא תצליח לשבור את ההגמוניה של פייסבוק. ואכן, Allo מעולם לא זכתה לפופולריות ראויה לציון, ובאפריל השנה הודיעה החברה על הפסקת פיתוח האפליקציה והעברת המשאבים ל-Messeges, יישום ה-SMS המובנה במכשירי אנדרואיד.

 

עתה, מגיעה העת לחסל את האפליקציה סופית. "מוקדם יותר השנה השהנו את הפיתוח של Allo והעברנו כמה מהתכונות האהובות ביותר שלה, כמו תגובות חכמות, גיפים ותמיכה בדסקטופ, ל-Messages", נכתב בפוסט שפורסם בבלוג הרשמי של החברה. "בהתחשב במומנטום המתמשך של Messages (לדברי גוגל ליישום 175 מיליון משתמשים, ע"כ)" החלטנו להפסיק לתמוך ב-Allo ולהתמקד ב-Messages".

 

 

 

האפליקציה תמשיך לפעול עד מרץ 2019 אז תיסגר פעילותה סופית. בינתיים, משתמשים יכולים לייצא מ-Allo את היסטוריית השיחות שלהם בסיוע הקישור הבא. "למדנו הרבה מ-Allo, במיוחד מה אפשר לעשות כשמשלבים תכונות למידת מכונה, כמו גוגל אסיסטנט, עם מסרים מידיים".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x