$
חדשות טכנולוגיה

פלייטיקה רוכשת את חברת הגיימינג Wooga ביותר מ-100 מיליון דולר

חברת הגיימינג רוכשת את החברה הגרמנית שמתמחה בקטגוריית משחקי הקז'ואל. Wooga מעסיקה 180 עובדים, רובם בברלין, וצפויה להמשיך לפעול כמותג עצמאי

הגר רבט 10:4803.12.18

חברת הגיימינג פלייטיקה הודיעה היום (ב') על השלמת הרכישה של חברת הגיימינג הגרמנית Wooga, שמתמחה בקטגוריית משחקי הקז'ואל. סכום העסקה ופרטיה לא נמסרו, אך ההערכות הן שמדובר בעסקה של מעל ל-100 מיליון דולר.

 

Wooga שהוקמה ב-2009 מעסיקה היום 180 עובדים, רובם בברלין, והיא צפויה להמשיך לפעול כמותג עצמאי גם בתקופה שלאחר הרכישה. החברה מפתחת משחקים בקטגוריות משחקי פאזל ועצמים מוחבאים (Hidden Objects) במודל פרימיום (רכישה בתוך המשחק). הרכישה הנוכחית של פלייטיקה מצטרפת לרכישת חברת הגיימינג ג׳לי באטן, באוקטובר 2017 ובעקבותיה כחצי מפרוטפוליו המשחקים של פלייטיקה יהיה בקטגוריית הקז׳ואל.

 

 

״חברות המשחקים זה לא מה שהיה פעם״, אמר לכלכליסט ניר קורצ׳ק, סמנכ״ל השיווק של פלייטיקה. ״כמו בכל תחום אחר, היום אנשים מצפים לקבל חוויה עשירה ומותאמת אישית להעדפות והיכולות שלהם. זה דורש יכולות ביג-דאטה, אנאליטיקס ובינה מלאכותית ברמה הכי גבוהה. בתחום המשחקים ההתאמה האישית היא מורכבת, מיידית ומתמשכת לאורך כל זמן המשחק. זה דורש יכולת ניתוח של כמויות אדירות של דאטה וטכנולוגיה מורכבת מאוד. בנוסף, המודל העסקי של עולם המשחקים דורש סקייל וזה מצריך יכולות שיווק גלובליות ברמה גבוהה - פה בדיוק נכנס הכוח של חברת פלייטיקה. מידי יום משחקים במשחקים שלנו קרוב ל-7 מליון אנשים, מעל 6 טארה של דאטה עובר דרך מערכות החברה ומחלקת שיווק מהמובילות בעולם. במהלך השנים צברנו הרבה מאוד ידע בתחום הביג דאטה והמרקטינג והרעיון הוא להלביש את היכולות שלנו על המוצרים המעולים של Wooga״.

 

מייסד ומנכ"ל פלייטיקה רוברט אנטוקול מייסד ומנכ"ל פלייטיקה רוברט אנטוקול צילום: עמית שעל

 

פלייטיקה, שנוסדה ב-2010 וכיום מונה מעל 2,000 עובדים, נמכרה פעמיים: בפעם הראשונה כשנה לאחר הקמתה לחברת המשחקים האמריקאית Caesars בעסקה של כ-90 מיליון דולר, ובפעם השנייה ב-2016 על ידי תאגיד סיני בעסקה של 4.4 מיליארד דולר.

 

אתם כבר לא חברת ישראלית אבל עיקר הפעילות שלכם עדיין מתבצע מכאן, זה יוסיף להיות כך?

״ישראל תמיד תהיה חשובה לנו. למרות שנרכשנו פעמיים ההנהלה כולה יושבת בישראל כי זה משהו שהיה חשוב לנו. נמשיך להשקיע כאן".

 

יש מספיק כוח אדם בתחום בארץ?

״בעולמות הביג דאטה יש פה כישרונות מאוד גדולים. אבל יש לנו מרכזי פיתוח גם במרכז אירופה והתחרות קשה בכל מקום. החזון שלנו הוא להיות חברת המשחקים המובילה בעולם, וכדי להיות שם צריכים להמשיך לגדול ולצמוח. נעשה זאת באמצעות רכישות עתידיות ועם פיתוח משחקים בתוך הבית״

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x