$
הייטק והון סיכון

בלעדי לכלכליסט

היום: צמרת מדטרוניק נוחתת בישראל לחיפוש רכישות נוספות

הערכות: ענקית המכשור הרפואי שרכשה באחרונה שתי חברות ישראליות - מזור רובוטיקה ב-1.6 מיליארד דולר ונוטרינו ב-100 מיליון דולר - בוחנת רכישת חברות ישראליות נוספות

מאיר אורבך 07:5802.12.18

כל ההנהלה הבכירה של ענקית המכשור הרפואי מדטרוניק - שרכשה באחרונה שתי חברות ישראליות - תגיע היום (א') לישראל, כך נודע ל"כלכליסט". על פי הערכות, מטרת הביקור בישראל היא לבחון רכישות נוספות בישראל וקידום השותפויות עם מערכת הבריאות בישראל. מדטרוניק נסחרת בנאסד"ק כיום לפי שווי של 132 מיליארד דולר.

 

המשלחת שתגיע היא בראשות עומאר ישראק, המנכ"ל העולמי של החברה, רוב טן הוד, נשיא אירופה, וארבעת מנהלי החטיבות של החברה: מייק קויל (Mike Coyle), סגן נשיא בכיר ומנהל תחום הלב, הומאן האקאמי (Hooman Hakami), סגן נשיא בכיר בחברה ואחראי על תחום הסכרת, ג'ף מרת'ה (Geoff Martha), סגן נשיא בכיר והאחראי בחברה על תחום הטיפול בכאב ובוב ווייט (Bob White), סגן נשיא בכיר האחראי על התחום של ניתוחי גב וכירורגיה. 

עומאר ישראק, מנכ"ל מדטרוניק עומאר ישראק, מנכ"ל מדטרוניק צילום: בלומברג

 

כחלק מהביקור יגיעו בכירי מדטרוניק לכנס החדשנות בקרדיולוגיה ה-ICI בתל אביב שבו יהיו כל בכירי התעשייה העולמית. כנס זה הינו הכנס הגדול ביותר בישראל בתחום הקרדיולוגיה שבה מדטרוניק מובילה עולמית. את הפעילות של מדטרוניק בישראל מוביל ידי ירון יצהרי, שיהיה המארח של המשלחת בפגישותיה בארץ. בפגישות אלו צפויים חברי המשלחת לפגוש גם את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואת שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן.

ירון יצהרי, מנכ"ל מדטרוניק ישראל ירון יצהרי, מנכ"ל מדטרוניק ישראל צילום: רמי זרנגר

 

 

טקס החתימה של רכישת נוטרינו צפוי להתקיים אף הוא במהלך הביקור של הבכירים בישראל. כזכור רכשה מדטרוניק את החברה הישראלית בכ-100 מיליון דולר לאחר שהאחרונה גייסה 9 מיליון דולר בלבד. נוטרינו פיתחה כלים לאיסוף, עיבוד וניתוח נתונים בתחום התזונה, שמתאימים הן למשתמשי קצה והן לארגונים. החברה אוספת מידע על המשתמשים ממגוון מקורות, כמו מחשוב לביש וחיישנים רפואיים למיניהם (למשל, מכשירים לניטור גלוקוז) ומנתחת את השפעת מזונות שונים על המשתמש. הפיתוחים שלה רלוונטיים במיוחד לסובלים מסוכרת: בעולם ישנם כ-415 מיליון חולים במחלה - מספר שצפוי להגיע ל-642 מיליון עד 2040.

 

בחודש ספטמבר רכשה רכשה מדטרוניק את מזור רובוטיקה ב־1.6 מיליארד דולר, בעקבות השקעה קודמת בחברה שכללה אופציה לרכישה. בראיון שנתן האקים הומאן ל"כלכליסט" בחודש אוקטובר הוא אמר שמדטרוניק מתעניינת בחברות שעוסקות בסוכרת בשלבים שונים של התפתחותן העסקית. בשנת 2009, רכשה מדטרוניק ב־325 מיליון דולר את חברת ונטור הישראלית, שהיתה בשלבים ראשונים מאוד של פיתוח.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x