$
שווקי חו"ל

עסקת ענק: מדטרוניק רוכשת את מזור רובוטיקה הישראלית תמורת 1.6 מיליארד דולר

ענקית המכשור הרפואי האמריקאית, שמחזיקה ב-12% ממזור, משלימה תמורת סכום ענק את רכישת מלוא הבעלות בחברה הישראלית, המפתחת מערכות הנחייה רובוטיות לניתוחי עמוד שדרה ומוח. העסקה נעשית לפי פרמיה של 11% על מחיר הנעילה של מניית מזור במסחר בניו יורק אתמול

גולן חזני 07:1921.09.18

ענקית הטכנולוגיה הרפואית מדטרוניק רוכשת את מלוא הבעלות בחברת מזור רובוטיקה הישראלית בעסקת ענק בהיקף של 1.6 מיליארד דולר- כך הודיעו שתי החברות הלילה.

 

מדטרוניק, שמחזיקה ב-12% ממניות מזור כבר היום (מניות שנרכשו בשני סבבים מאז מאי 2016) הסכימה לשלם 58.5 דולר עבור כל מנייה של מזור - פרמיה של 11% מעל מחיר הנעילה של מניית מזור בניו יורק אתמול, אך מתחת לשער של 75 דולר שאותו השיגה המניה בחודש מרץ  האחרון. העסקה מקנה למזור רובוטיקס שווי של 1.6 מיליארד דולר, ובניכוי המניות שכבר רכשה מדטרוניק במזור עד היום היא תשלם 1.34 מיליארד דולר.

 

מנכ"ל מזור רובוטיקה אורי הדומי מנכ"ל מזור רובוטיקה אורי הדומי צילום: צביקה טישלר

 

 

רובוט של מזור רובוטיקה רובוט של מזור רובוטיקה

 

 

מזור רובטיקס הישראלית, המנוהלת על ידי אורי הדומי, נוסדה בשנת 2001 ומפתחת מערכות הנחייה רובוטיות לניתוחי עמוד שדרה. לחברה יותר מ-200 מערכות שונות, והיא מחזיקה ביותר מ-50 פטנטים ברחבי העולם. 

 

מאז נוסדה מזור היא הפסדה מעל 100 מיליון דולר. במחצית הראשונה של 2018 הפסידה החברה 5 מיליון דולר. החברה פיתחה מערכת שמאפשרת למנתח למקם במדויק כלים או שתלים בניתוחי עמוד שדרה בהתאם לתוכנית המוקדמת שלו. המערכת של מזור מקטינה משמעותית את הפולשנות בניתוחי עמוד שדרה.

 

מדטרוניק, אשר משרדי הנהלתה בדבלין, היא מחברות המכשור הרפואי הגדולות בעולם. מדטרוניק מעסיקה יותר מ-86 אלף עובדים בעולם, ומספקת שירות לרופאים, בתי חולים וחולים בכ-150 מדינות.

 

הדירקטוריונים של שתי החברות אישרו את העסקה פה אחד.

 

מזור לוותה בעסקה על ידי בנק ג'יי.פי.מורגן. מדטרוניק לוותה על ידי גולדמן זאקס.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x