$
חדשות טכנולוגיה

צוקרברג: "אני לא מתכוון להתפטר, אין בכך היגיון"

מנכ"ל פייסבוק התראיין ל-CNN לאחר דליפת מידע על שורת כשלים ניהוליים בחברה, שהוחרפו על רקע שערוריות כקיימברידג' אנליטיקה ואחרות. לדבריו, אין מקום לשינויים בצמרת פייסבוק כרגע - ושעל אף שאינו מכחיש שיש לחברה בעיות, הביקורת נגדה חד צדדית

שירות כלכליסט 10:0521.11.18
לאחר שבילה לא מעט השנה החולפת בהתנצלויות על מעידותיה הרבות של פייסבוק, הפגין מארק צוקרברג ביטחון עצמי ומידה של התרסה בראיון שנתן אמש (ג') ל-CNN Business.

 

 

צוקרברג אמר שלא יישאר מנכ"ל פייסבוק כל חייו, אך שפרישה מהתפקיד אינה אופציה מבחינתו כרגע, על אף הביקורות מבפנים ומבחוץ. אך "לא אעשה זאת לנצח, אבל כרגע אני לא חושב שזה הגיוני", אמר.

 

צוקרברג בראיון ל-CNN צוקרברג בראיון ל-CNN תמונה: CNN

 

 

כשנשאל מדוע לא קמה פייסבוק והזהירה מפני המעורבות הרוסית בבחירות 2016 כשזיהתה אותה, השיב שפשוט היסס: "הלוואי שהיינו מבינים את הנושא קודם לכן. אנשים אומרים 'איך לא ראית?' ובהרבה מקרים קשה מאוד לקום ולהגיד שיש מדינה שאחראית לדבר כזה. לא רציתי שהחברה תעמוד מאחורי הצהרה כזו". צוקרברג הביע בראיון התנגדות לקריאות לערוך שינויים בשדרה הניהולית של פייסבוק, חזר והדגיש את הפוטנציאל של החברה ככוח חיובי, והדף כמה מהביקורות החוזרות ונשנות שמוטחות בחברתו לאחר שנה של כותרות שליליות שעסקו בפייק ניוז, ההתערבות בבחירות ופרצות אבטחת מידע.

 

 

 

"הרבה מהביקורת סביב הנושאים המרכזיים הייתה הוגנת, אבל אני חושב שאנחנו צריכים לזכור גם את התמונה הגדולה, והיא שראיית העולם שלנו שונה מזו של כמה מאלה שמבקרים אותנו. יש כמה בעיות רציניות, ואני לא מנסה להכחיש זאת, אבל אני בהחלט חושב שאפשר בקלות לגבש דעה שלילית אם מסתכלים רק על הביקורת, ואני לא חושב שזה דבר נכון", אמר.

 

הראיון בא בעקבות ביקורת מחודשת שמוטחת בצוקרברג ופייסבוק בעקבות תחקיר של הניו יורק טיימס מהשבוע שעבר, לפיו החברה ניסתה לטייח את ההתערבות הרוסית בבחירות.

 

 

 

כחלק ממאמציה, שכרה חברת יחסי ציבור במטרה להכתים את שמם של מתחריה ולהסיט מעצמה ביקורת. לפי מקורות בחברה, החשיפה גרמה נזק מוראלי משמעותי לעובדי פייסבוק.  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x