שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

נשיא מיקרוסופט: זיהוי פנים ללא רגולציה גלובלית? סכנה לאנושות

בראד סמית הזהיר מפני עולם בו ממשלות יוכלו לעקוב אחר כל אחד בכל מקום באמצעות כלי ריגול המוניים, מה שישליך על זכויות אזרח בסיסיות. "אנחנו חייבים להבין איזה עולם אנו רוצים ליצור", אמר, "ומהם מנגנוני ההגנה שצריך לשלב בטכנולוגיה הזו"

עומר כביר 10:1308.11.18
בלי רגולציה גלובלית על טכנולוגיות זיהוי פנים, "שנת 2024 תיראה כמו הספר 1984" - כך הזהיר אמש (ד') נשיא מיקרוסופט, בראד סמית, במהלך ועידה שנערכה בליסבון.

 

 

"המשמעות של טכנולוגיית זיהוי פנים נטולת בקרה היא שבכל פעם שתיכנסו לחנות, המוכר ידע מתי הייתם שם פעם קודמת, אילו מוצרים אספתם, מה רכשתם", הזהיר סמית. "אבל אני חושב שאפילו זה מחוויר בהשוואה למה שהטכנולוגיה יכולה לעשות למערכת היחסים בין האדם הפרטי והמדינה".

 

מעקב המוני, כשהשלטון יודע היכן נמצא כל אדם. אילוסטרציה מעקב המוני, כשהשלטון יודע היכן נמצא כל אדם. אילוסטרציה צילום: ACLU

 

 

לדברי סמית, טכנולוגיית זיהוי פנים תיתן לממשלות את היכולת לעקוב אחרי כל אחד בכל מקום: "הן יוכלו לדעת בדיוק לאיפה אתה הולך, איפה היית ומה עשית אתמול. יש לכך השלכות מהותיות לזכויות אזרח בסיסיות שעליהן בנויות חברות דמוקרטיות. אנחנו צריכים להבין איזה עולם אנחנו רוצים ליצור, ומהם מנגנוני ההגנה והמגבלות שגם חברות וגם ממשלות צריכות לשלב בטכנולוגיה הזו".

 

 

 

ראש ממשלת בריטניה לשעבר טוני בלייר, שדיבר לצד סמית בכנס, הדהד את הסנטימנט של סמית: "אני לא חושב שהממשלות מסוגלות עדיין להבין את הסוגיות הללו, אבל אני חושב שהן צריכות להבין אותן. זה ממש חשוב שעולם הטכנולוגיה יחנך את מקבלי ההחלטות על המשמעות של זה".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x