$
הייטק והון סיכון

סייבריזן תסייע ל-ARM לפתח שבבים מאובטחים לתחום אינטרנט הדברים

חברת הסייבר הישראלית תפתח ביחד עם ענקית השבבים פיתרון אבטחה מובנה עבור דור השבבים הבא שלה. המעבדים המאובטחים צפויים להגיע למיליארדי מוצרים עד 2035, בשווקי התחבורה, האנרגיה, המובייל, התעופה ועוד

הגר רבט 17:0017.10.18
חברת הסייבר סייבריזן תשתף פעולה עם ARM ליצירת שבבים מוגנים לתעשיית אינטרנט הדברים - כך הודיעה החברה היום (ד'). חברת האבטחה הישראלית תפתח ביחד עם ענקית השבבים הבריטית פיתרון שיספק אבטחה הוליסטית (device-to-data) לתחום ה-IoT, וייפרס על מיליארדי מכשירים מקוונים עד 2035 בעולמות התחבורה, האנרגיה, המובייל, התעופה ועוד. זו תהיה פעם ראשונה ש-ARM מפתחת שבבים מסוג זה.

 

 

"אבטחת מידע היא קריטית עבור סביבות ה-IoT", מסר ליאור דיב, מייסד-משותף ומנכ"ל סייבריזן. "המטרה שלנו היא לאבטח את העולם המחובר. העבודה עם ARM מאיצה את היכולת שלנו להפוך את החזון הזה למציאות. בעולם בו ניתן לפרוץ לכל התקן, נדרשת תפיסת אבטחת מתקדמת מבוססת שכבות הגנה שונות: הגנה היקפית מכל האיומים המוכרים, הניתנים לזיהוי, ובנוסף לכך - יכולת ניתוח מעמיקה, מבוססת AI שיודעת לזהות אנומליות ומאפשרת לארגונים להגיב לתקיפה". החברה מתכוונת להשתמש בידע ובניסיון שאגרה מתחום הגנות הסייבר כדי לסייע בעיצוב רכיבי אבטחה במעבדים של ARM.

 

ליאור דיב, מנכ"ל סייבריזן ליאור דיב, מנכ"ל סייבריזן צילום: עמית שעל

 

 

סייבריזן הוקמה ב-2012 על ידי ליאור דיב, יונתן שטרים-עמית ויוסי נער. היא גייסה עד היום 189 מיליון דולר, כש-160 מתוכם מחברת סופטבנק היפנית בשני סבבים נפרדים. סופטבנק היא גם בעלת ARM, אותה רכשה ב-2016 בעסקה של 32 מיליארד דולר. מוקדם יותר השנה אישרה כי מכרה 51% מפעילות ARM בסין לקבוצה של משקיעים סינים ולפי דיווחים שונים בתקשורת מדובר בחברת הפרייוט אקוויטי Hopu Investments שמגובה בעצמה על ידי קרן הון ממשלתית.

 

 

בימים האחרונים דווח שסופטבנק - שהון מסעודיה ומדינות המפרץ מימן כמחצית מקרן ויז'ן שהקימה - עוקבת בדריכות אחר ההתפתחויות בפרשת העיתונאי הסעודי. קרן ויז'ן, שהיקפה 100 מיליארד דולר, נמצאת בימים אלה בעיצומה של גיוס קרן שניה בסכום זהה. יורש העצר הסעודי, הנסיך מוחמד בין סלמן, אמר מוקדם יותר החודש כי הסעודים מעוניינים להשקיע גם הפעם בקרן, ובאותו הסכום.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x