$
חדשות טכנולוגיה

מחאה בענף ההייטק: הצילום של מרקל - עם גברים בלבד

קאנצלרית גרמניה השתתפה בצילום עם בכירים בתעשייה, אך ללא כל נוכחות נשית; בתגובה חברו בכירות בהייטק לצילום תגובה

מאיר אורבך 22:3806.10.18

ביקורה של קאנצלרית גרמניה אנגלה מרקל בישראל בשבוע שעבר לווה בטון מעט צורם כאשר לצילום עם בכירים בתעשיית ההייטק הישראלית שהוגדר כ"צילום מנהיגות ומנהיגי העתיד" הגיעו גברים בלבד. בסיום הצילום אמרה מרקל בחינניות כי "אם בפעם הבאה גם תהיה אישה זה יהיה נחמד". משרד החוץ אף פירסם בתגובה התנצלות, לפיה לא שמו לב במשרד שהנציגות היא כל גברית ועל כך הם מצטערים.

 

 

 

בתגובה לתמונה הכל גברית למעט מרקל חברו מספר בכירות בתעשיית ההייטק הישראלית לצילום תגובה. ביום רביעי הקרוב יחברו עשרות נשים מהתעשייה לצילום משותף כאשר מרקל אמנם לא תהיה שם בגופה אבל לצורך הצילום ייצרו דמות שלה. עד כה נרשמו בפייסבוק מאות נשים לאירוע זה, שייערך בכיכר רבין בתל אביב. האירוע מאורגן על ידי ארגון WMN (women lead venture ), העוסק בתחום חללי העבודה ליזמיות ולחברות סטארט-אפ לנשים. המנכ"לית היא מרב אורן.

אנגלה מרקל בסביבה גברית אנגלה מרקל בסביבה גברית צילום: פייסבוק

 

בהודעת המחאה שפורסמה נכתבו הדברים הבאים: "אנו, יזמיות ויזמים ישראלים מביעות ומביעים בזאת את התרעומת הקשה שאנו חשים נוכח המפגש החשוב שנערך מול קנצלרית גרמניה, הגברת אנגלה מרקל. לתדהמתנו ולתדהמת מרקל, במפגש עם מי שהוגדרו 'מנהיגים עתידיים', לא נמצאה ולו אשה אחת! אנחנו משוכנעים ומשוכנעות שזה לא משום שלא נמצאה אישה ראויה למעמד זה אלא משום שלא טרחו לפנות ולהזמין אף אשה לדיון".

 

 

 

עוד נכתב כי "בישראל של סוף 2018 לשמחתנו מצויות שפע נשים ראויות ומוכשרות, נשים אשר מובילות חברות ומיזמים בתחומי החדשנות, בעלות הישגים פנומנליים ויכולות מזהירות לעתיד בתחומי היזמות הטכנולוגית בפרט והיזמות בכלל. אנו דורשים ודורשות לאלתר לוודא שיש ייצוג נשי וכן של מגזרים נוספים (חרדים, ערבים וכדומה) במפגשים שהממשלה מארגנת ובוודאי בכל פורום ומפגש בדרגים בינלאומיים, שעה שמדינת ישראל מתהדרת באוכלוסייה מגוונת של יזמים וסטארט-אפיסטים. התמונה המשתקפת מהצילום הקבוצתי שכאן, מביכה יותר מאשר תורמת למדינת ישראל. וכולנו תקווה, נשים וגברים כאחת, שמאירוע זה נוכל להיבנות יחדיו ולבטא את כל קהילת היזמות על כל גווניה, לרבות הפריפריה החברתית והעסקית".

 

את המכתב כתבה ליאורה כהן, מנכ"לית OkkaOkka Blogging Group. המכתב הופץ בעזרתה של מרב אורן מארגון WMN ומאז התניע את כל התהליך שהפך לבינלאומי וחובק ארגונים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x