הייטק והון סיכון

אדם נוימן, רון גורה ושאול אולמרט משקיעים ב-EquityBee

החברה פיתחה פלטפורמה שמסייעת לעובדי הייטק לממן אופציות בסטארט-אפים גם לאחר עזיבת החברות, בסיוע משקיעים פרטיים. המערכת תושק בישראל, וסבב הגיוס יאפשר ל-EquityBee להרחיב אותה בעולם

מאיר אורבך 17:0012.09.18

חברת EquityBee, שיצרה פלטפורמה לחיבור בין עובדים בעלי אופציות בסטארט-אפים ומשקיעים, הכריזה על סבב גיוס הון בסך 1.5 מיליון דולר והשקת השירות בישראל. אדם נוימן, מייסד ומנכ״ל חברת WeWork, הוביל את הסבב, בו השתתפו מנכ"ל פלייבאז שאול אולמרט, היזם רון גורה שמנהל את מרכז הפיתוח של WeWork בישראל, מייסד תן ביס תמיר כרמל, אורן אבקסיס ועוד.

 

 

החברה תשתמש בהון להרחבת פעילותה ולהשקת השירות בארה״ב בתקופה הקרובה. EquityBee הוקמה על רקע ניסיונם האישי של המייסדים כעובדים בחברות סטארט-אפ, וההבנה שעובדים רבים מפסידים סכומי כסף משמעותיים מאחר ואין להם אפשרות לממן את האופציות שלהם כשהם עוזבים את מקום עבודתם. EquityBee פותרת בעיה זו באמצעות שירות שמאפשר למשקיעים פרטיים לממן עבור העובדים את מימוש האופציות שברשותם - בסכומים שעשויים להגיע למאות אלפי דולרים ויותר, בטווח זמן מיידי. כשניתן להנזיל את מניות העובד, כלומר במעמד של אקזיט, העובד והמשקיעים בפלטפורמה מתחלקים ברווחים. כך, EquityBee מאפשרת למשקיעים גישה ייחודית לסטארט-אפים פרטיים צומחים, ומצמצמת את הסיכון עבור העובדים. מכשיר ההשקעה החדש שיצרה EquityBee פונה למשקיעים כשירים בארץ ובחו״ל.

 

מייסדי החברה, אורן ברזילי, עודד גולן ואריק מואב מייסדי החברה, אורן ברזילי, עודד גולן ואריק מואב צילום: נופר תגר

 

 

EquityBee הוקמה השנה על ידי חברי הילדות אורן ברזילי (מנכ״ל), עודד גולן (סמנכ״ל מוצר) ואריק מואב (סמנכ״ל כספים). ברזילי וגולן הם יזמים סדרתיים, שהקימו יחד גם את חברת Start a Fire, כאשר ברזילי הקים גם את Tapingo. מואב מגיע מתחום הפיננסים ובשנים האחרונות הוביל עסקאות מימון המונים בתחום הנדל״ן בשווי יותר מ-300 מיליון דולר בקליפורניה.

 

אורן ברזילי, מנכ״ל EquityBee, מסר: ״בארצות הברית לבדה, שוק האופציות של עובדי הייטק מסתכם ב-60 מיליארד דולר בשנה. כמחצית מהערך הזה נמחק בכל שנה בגלל שעובדים לא מממשים אותן. אופציות עובדים הן אחד הכלים המרכזיים לתמרץ עובדים להצטרף לחברות סטארט-אפ, אך האמת היא שעובדים רבים לא מצליחים להנות מהן בשל עלויות המימוש גבוהות. זו בעיה שפוגעת בסטראט-אפים וגורמת להם לאבד כוח אדם מוכשר ואיכותי, לטובת החברות הגדולות שנסחרות בבורסות״.

 

״כיזמים, מעסיקים ועובדים בסטארט-אפים זוהי בעיה שקרובה לליבנו וחשוב לנו לפתור אותה. כעת אנחנו מציעים לראשונה פתרון שמאפשר לעובדים להינות מפירות העבודה הקשה שלהם, ויוצרים מכשיר השקעה חדש מסוגו למשקיעים פרטיים. השילוב בין מניות עובדים בחברות פרטיות ששוות מיליארדי דולרים, צומחות בקצב מסחרר ואינן מנפיקות, עם קהל משקיעים שעד היום לא ניתנה לו גישה לחברות האלה - יוצר הזדמנות השקעה מעניינת וחדשה״, הוסיף גולן.

 

 

 

שאול אולמרט מסר: ״כיזם וכמעסיק אני מבין את החשיבות שיש לאופציות בתמרוץ עובדים ורתימתם לחזון החברה ולצמיחתה. עד היום, עובדים שעזבו חברות פרטיות ורצו לעבור בין מעסיקים נתקלו בקושי לממן את האופציות שעבדו כל כך קשה בשבילן והיה קשה לגייס אותם. הכלי ש-EquityBee מספקת הוא כלי חשוב לנו כמעסיקים שמגייסים עובדים בשוק ההייטק התחרותי שיסייע לנו למשוך עובדים מצוינים. כמשקיע, אני גם רואה בכך הזדמנות מיוחדת להשקיע בסטארט-אפים צומחים שעד כה לא הייתה לי״.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x