$
הייטק והון סיכון

חברת ZenCity גייסה 6 מיליון דולר מוורטקס ומיקרוסופט

החברה פיתחה פלטפורמה שמסייעת לעיריות להפיק מידע ומשוב מהתושבים על שירותיהן, ותורמת לתהליכי קבלת החלטות. בסבב הגיוס השתתפה גם קינן פרטנרס, והוא יסייע לזנסיטי לשפר את המוצר ולהתרחב בארצות הברית

מאיר אורבך 17:0406.09.18
חברת הסטארט-אפ הישראלית זנסיטי (ZenCity) גייסה 6 מיליון דולר בסיבוב ראשון, בהובלת קרן ההון סיכון ורטקס ונצ׳רס. לסיבוב הצטרפו M12, קרן הון הסיכון של מיקרוסופט, והמשקיעים הנוכחיים של החברה, קינן פרטנרס ישראל.

 

 

זנסיטי פיתחה פלטפורמה שמסייעת לעיריות לאסוף נתונים וללמוד על טיב השירותים שהן מעניקות לתושבים. כיום ערים מוציאות מאות מיליוני דולרים מכספי ציבור בשנה, אך מתקשות לקבל משוב על ההשפעה והביצועים של השירותים שלהן. בניגוד לכלים מסורתיים כסקרים טלפוניים ומפגשי שיתוף ציבור, הפלטפורמה של זנסיטי מסייעת לאסוף מידע מהתושבים באופן רחב, בזמן אמת ולאורך זמן על בסיס מידע מקוון זמין, ובכך תורמת לצמצום הפער בין הנהלת העיר לתושביה, ולתמוך בתהליכי קבלת החלטות בעירייה.

 

זנסיטי עושה זאת באמצעות איסוף וניתוח שוטף של נתונים ממקורות כגון מדיה חברתית ומוקדי פניות ציבור. באמצעות אלגוריתמים מתקדמים, כגון ניתוח סנטימנט, סיווג אוטומטי לנושאים, זיהוי מיקום גיאוגרפי ועוד, הפלטפורמה מעבדת כמות גדולה של נתונים מסוגים שונים לתובנות בזמן אמת ולאיתור מגמות ארוכות טווח. 

 

עובדי זנסיטי עובדי זנסיטי צילום: Ori Taub

 

 

זנסיטי, שפועלת מתל אביב, הוקמה ב-2015 בידי איל פדר לוי (מנכ"ל) ועידו עברי (סמנכ"ל טכנולוגיות) ומעסיקה 20 עובדים. היא השיקה את הפלטפורמה שלה בארה"ב לפני פחות משנה, ועובדת עם ערים בשמונה מדינות שונות, כולל סן אנטוניו (העיר השביעית בגודלה בארה״ב), ווסט סקרמנטו ופורט לודרדייל. "זו היתה שנה מרגשת מאוד", אמר פדר-לוי. "הצמיחה המהירה של זנסיטי בארה"ב היא עדות למחויבות העמוקה של ערים למתן מענה לצרכי התושבים, ולצורך שלהן להיות יותר מחוברות לקהילות שלהן. צמיחה זו גם משקפת את הדרישה הגוברת של ערים בארה"ב להיות מונעות נתונים בתהליכי קבלת החלטות, תהליך שראינו בתעשיות אחרות״. הוא הוסיף כי לראייתו, ככל שיותר ערים לומדות להכיר את הפתרון של זנסיטי, כך עולה הפוטנציאל לשימוש בבינה מלאכותית במגזר הציבורי.

 

סבב הגיוס הנוכחי יסייע לזנסיטי בהרחבת יכולות ניתוח הנתונים והקשר עם התושב בפלטפורמה שלה, וקידום משמעותי של הטכנולוגיה שפיתחה. בנוסף, ישמש המימון להגדלת נוכחותה של החברה בארה״ב ובעולם והרחבת הצוות הקיים בתל אביב.

  

הצטרפותן של קרן ורטקס ו-M12 כמשקיעות בחברה יחד עם קינן פרטנרס מחזקת מאוד את מעמדה. "אנו מאמינים שזנסיטי יכולה לשנות את האופן שבו פועלות הרשויות המקומיות ונותנות מענה לצורכי אזרחיהן", אמר עמנואל תימור, שותף בוורטקס ונצ'רס, שמצטרף לדירקטוריון זנסיטי. "אנו שמחים להצטרף לחברה בשלב זה של צמיחה מואצת, מתרשמים מהחזון והמנהיגות שהוכיחו איל, עידו והצוות ומהשפעת החברה על הדרך בה מנהלי העיר יוכלו לשרת את תושביהם".

 

 

לאחרונה זכתה זנסיטי בתחרות הסטארט-אפים Innovate.AI של M12, שנערכה בשיתוף ורטקס. "המטרה של Innovate.AI הייתה לאתר את חברות הסטארט-אפ החדשניות ביותר הרותמות את העוצמה של AI לצורך פתרון אתגרים ממשיים", אמר ליאור ליטבק מקרן M12. "חזונה של זנסיטי להפוך את הנהגת העיר לאמפתית וקשובה יותר לצרכי התושבים הרשימה אותנו עמוקות. אנו נרגשים להשקיע בזנסיטי ולסייע להם להרחיב את השימוש שהם עושים ב-AI כדי להבטיח שקולות אזרחי העיר נשמעים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x