$
הייטק והון סיכון

קופ"ח כללית תציע את בדיקות חיידקי המעי של DayTwo

החברה, אותה הקים מריוס נכט, פיתחה שיטה לחיזוי תגובת הסוכר האישית אצל כל אדם למגוון מזונות. השירות יושק לקראת סוף השנה, ויאפשר למיליוני לקוחות קופת החולים לקבל תוכנית תזונה מותאמת אישית

מאיר אורבך 07:4015.08.18

שירותי בריאות כללית תציע לכל מבוטחיה את בדיקות חיידקי המעי שפיתחה חברת DayTwo של מריוס נכט. מטרות הבדיקה היא הפקת תוכנית תזונה המותאמת לתפקוד המיקרוביום.

 

 

חברת DayTwo הפועלת בתחום הטיפול מבוסס המיקרוביום, הוקמה על בסיס מחקר של פרופ' ערן סגל ופרופ' ערן אלינב ממכון ויצמן, שגילו כי מזון זהה יגרום לתגובות סוכר שונות בדם, אצל אנשים שונים. החברה פיתחה מערכת המאפשרת לחזות את תגובת הסוכר האישית של כל אדם למגוון גדול של מזונות, ולהציע המלצות המותאמות לפרופיל האישי של כל אחד על בסיס פרמטרים אישיים, קליניים וריצוף גנטי של חיידקי מעי. מאז הקמת החברה ב-2015, טיפלה בכ-25 אלף לקוחות ברחבי העולם.

 

מריוס נכט, ממייסדי החברה מריוס נכט, ממייסדי החברה צילום: אוראל כהן

 

 

השירות של DayTwo יצטרף לשירותי התזונה והדיאטה של קופ"ח כללית ויחל לפעול לקראת סוף השנה. המשתמשים בשירות יקבלו ערכה ביתית לדגימת צואה, שתימסר ותיאסף במסירה אישית דרך שירות משלוחים. הדגימה תועבר למעבדה לטובת ריצוף גנטי של חיידקי המעי. בנוסף המשתמשים ימלאו שאלון קצר המתייחס להיסטוריה רפואית ולתוצאות בדיקות דם. כיום מחיר הבדיקה של DayTwo עומד על 1,350 שקל ולקוחות שירותי בריאות כללית צפויים לקבל את השירות בהנחה של מאות שקלים.

 

בהתאם לנתונים האישיים שיאספו, תותאם תוכנית תזונה באמצעות אפליקציה חדשה של כללית ו-DayTwo, שתדרג את ההתאמה האישית של סוגי מזון ושילובי מזונות בארוחות. המשתמשים יעברו מפגשים מקוונים עם דיאטניות קליניות לסיוע והדרכה, תוך התחשבות בהיבטים אישיים, תפקודיים ורגשיים. במידת הצורך המידע יתחבר לרשומה רפואית ולרופא מטפל.

 

תזונה אישית, בהפצה נרחבת

 

חברת DayTwo נוסדה ב-2015 על ידי נכט, ממייסדי צ'ק פוינט ויו"ר החברה כיום ומשקיע סדרתי, יחד עם ליהיא סגל ויובל אופק. החברה גייסה 17 מיליון דולר, כשבין משקיעיה נמנים תאגיד ג'ונסון אנד ג'ונסון, רשת בתי החולים האמריקאית Mayo clinic, הקרן הצרפתית Seventure Partners המתמחה בתחום חיידקי המעי, ומשקיעים פרטיים נוספים כעומרי כספי, שחקן NBA וקפטן נבחרת ישראל בכדורסל. המוצר הראשון של החברה, שמספק תזונה מותאמת אישית לאיזון רמות סוכר בדם, משווק בישראל ובארה״ב לקהל הרחב בדגש על קהל חולי סוכרת מסוג 2. בארה"ב המוצר מופץ דרך ארגוני בריאות, ביטוחי בריאות, מעבידים, קליניקות רפואיות וישירות לצרכן.

 

 

 

ציפי שדה, סמנכ"ל וראש חטיבת הקהילה בקופ"ח כללית, מסרה: "אנו נמצאים בעיצומה של מהפכת הרפואה המותאמת אישית המבוססת על טכנולוגיות ובדיקות חדשניות המאפשרות להתאים אישית את הטיפול למטופל. הפיתוח של DayTwo הוא פורץ דרך בקנה מידה עולמי ומביא את גישת הטיפול המותאם אישית גם לעולם התזונה. אם עד כה התבססנו על הנחיות קליניות שהיו אחידות לכולם, כעת נוכל להציע התאמה אישית של התזונה על בסיס פרמטרים אישיים וקליניים, כולל הפרופיל הגנטי של חיידקי המעי של כל אחד, העדפותיו ואורח חייו. אנו נהיה הראשונים בישראל לאפשר ללקוחותינו ליהנות משירות זה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x