$
הייטק והון סיכון

פז אשל מגייס 40 מיליון דולר לסטארט-אפ משאיות אוטונומיות

אשל הקים את החברה, Kodiak Robotics, ביחד עם דון בורנט - חבר בצוות המייסד של Otto שנמכרה לאובר ב-670 מיליון דולר. את סבב הגיוס הובילה Battery Ventures והשתתפו בו הקרנות CRV, לייטספיד ו-tusk

הגר רבט 17:2407.08.18
פז אשל, יוצא Battery Ventures גייס סבב A בסך 40 מיליון דולר ל-Kodiak Robotics, סטארט-אפ המשאיות האוטונומיות החדש שלו. את הסבב הובילה Battery Ventures והשתתפו בו גם CRV, לייטספיד ו-Tusk Ventures.

 

 

 

אשל הקים את Kodiak Robotics יחד עם דון בורנט, יוצא Otto. קודיאק מפתחת טכנולוגיות לשוק המשאיות, שהפך לאחרונה לאחד התחומים החמים של תעשיית הרכב. לפי איגוד המשאיות האמריקאי (ATA), יותר מ-70% מהסחורה המקומית משונעת על ידי משאיות ומדובר בשוק של 700 מיליארד דולר בשנה. השוק הזה ממשיך לגדול עקב העלייה בהזמנות ברשת, ובאיגוד צופים מחסור קרוב של עשרות אלפי נהגים.

 

פז אשל ודון בורנט פז אשל ודון בורנט צילום: Business Wire

 

 

לבורנט, שותפו של אשל, ניסיון רב שנים בתחום טכנולוגיות הרכב: הוא היה מהנדס בצוות הפיתוח של הרכב של גוגל ונמנה של הצוות המייסד של חברת Otto שנמכרה לאובר בעסקת ענק בשווי 670 מיליון דולר פחות משנה לאחר הקמתה. הרכישה המתוקשרת של אוטו, שמייסדיה הם גם הישראלי ליאור רון ואנתוני לוונדובסקי, הובילה לתביעה מתוקשרת לא פחות מצד גוגל.

 

 

 

ענקית החיפוש טענה שמייסדי אוטו בססו את החברה שלהם על קניין רוחני של גוגל. התביעה הסתיימה כשאובר הגיעה לפשרה במסגרתה שילמה 245 מיליון דולר במניות לגוגל ובשבוע שעבר אף הכריזה שהיא סוגרת את מחלקת המשאיות האוטונומיות בחברה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x