$
הייטק והון סיכון

מריוס נכט ומוריס קאהן משקיעים בזברה מדיקל

קרן aMoon של נכט הובילה סבב גיוס של 30 מיליון דולר בחברת הטכנולוגיה הרפואית, בו השתתפו גם ג'ונסון אנד ג'ונסון, מומחי AI מגוגל ומסיילספורס ו-Aurum של קאהן. זברה חשפה גם כלי ראיית מכונה חדש, שמסוגל לזהות אוטומטית עשרות ממצאים בצילומי רנטגן חזה

מאיר אורבך 14:3107.06.18

חברת הסטארט-אפ זברה מדיקל ויז'ן גייסה 30 מיליון דולר בסבב גיוס שלישי, שמעלה את סך ההון שגייסה ל-50 מיליון דולר. הגיוס ישמש להרחבת פעילות המחקר ובניית אלגוריתמים נוספים שיצטרפו למנוע האבחון האוטומטי של החברה.

 

 

קרן aMoon של מריוס נכט וד"ר יאיר שינדל הובילה את הגיוס, בהשתתפות ענקית המכשור הרפואי ג'ונסון אנד ג'ונסון ו-Aurum – זרוע ההשקעות של מוריס קאהן. לסבב הצטרפו מומחי AI מובילים בעולם כפי פי לי, פרופסורית באוניברסיטת סטנפורד ומדענית ראשית של גוגל Cloud וריצ׳ארד סוצ׳ר, המדען הראשי של סיילספורס. בנוסף השתתפו בסיבוב המשקיעים הקיימים - מנכ"ל סיילספורס מארק בניוף, אינטרמאונטין, קושלה ונצ'רס, דולבי ונצ׳רס, אנווידיה ו-OurCrowd. זברה מדיקל ויז׳ן הוקמה ב-2014 ע"י אייל גורה, אייל טולדנו ואלעד בנימין.

 

במקביל לגיוס, חשפה החברה מערכת בינה מלאכותית שמאומנת לקרוא צילומי רנטגן חזה והיא המקיפה ביותר שהושקה עד היום. אופן ניתוח הנתונים נשען על כלי ביג דאטה שסוקרים שני מיליון צילומי רנטגן חזה ומסוגלים לזהות כ-40 ממצאים שונים באופן אוטומטי. ביצועי האלגוריתם אומתו מול רדיולוגים בכירים, כך אחוזי ההסכמה והסינכרון של הרדיולוגים עם האלגוריתם היה גבוה מאחוז ההסכמה שלהם אחד עם השני. מדובר על מחקר הנרחב ביותר שנעשה בתחום עד כה (מחקר דומה של גוגל וסטנפורד הכיל פחות מעשירית מכמות הצילומים) ומהווה רף חדש בתחום.

 

אייל גורה, אלעד בנימין ואייל טולדנו אייל גורה, אלעד בנימין ואייל טולדנו

 

 

עד היום זברה מדיקל ויז׳ן שחררה מוצרים לזיהוי סרטן שד, דימומים במוח, צפיפות עצם נמוכה, מחלות ריאה, לב וכבד. כעת היא מובילה את שוק האבחון האוטומטי על סל מוצרים רחב שהולך וגדל, ומבוסס על מאגרי מידע עצומים של מליוני בדיקות דימות.

 

"אנחנו מתרגשים לחבר בין יכולות הבינה המלאכותית ומאגרי מידע לבין המערכת הבריאות. המערכות שלנו שלנו מעלות את התפוקה, הדיוק ומשפרות את חיי החולים, במקומות שרופאים מומחים חווים קושי בזיהוי מחלות" אמר ד״ר יאיר שינדל מקרן אמון .

 

״אני שמח לחבור לקבוצת המשקיעים של זברה מדיקל ויז׳ן. שימוש בבינה מלאכותית ישנה בעתיד הקרוב את פני רפואת העתיד ואין לי ספק שהטכנולוגיה שפיתחה זברה מדיקל ויז׳ן תוביל לשיפור ניקר בנגישות ובאיכות הטיפול בחולים.״ הוסיף מוריס קאהן, ממייסדי אמדוקס והבעלים של קבוצת אאורום.

 

 

 

״אנחנו מאוד נרגשים מהאמון שנותנים בנו משקיעים מהשורה הראשונה בתחום הבריאות", הוסיף אלעד בנימין "ומאוד גאים בצוות שלנו שממשיך לדחוף את גבולות האפשר ולשחרר עוד ועוד מוצרים רפואיים בצורה שתאפשר שיפור בחיי חולים ברחבי העולם. אנחנו ממשיכים לגייס מהנדסים וחוקרי בינה מלאכותית שמעוניינים להשקיע את זמנם בטכנולוגיה מצילת חיים ולסייע במציאה מוקדמת של מחלות״.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x