$
הייטק והון סיכון

זברה מדיקל קיבלה אישור רגולטורי לאבחון דימומים במוח

החברה קיבלה מהאיחוד האירופי אישור ליכולת חדשה של המוצר שלה - זיהוי דימומים שונים, שגורמים למיליוני מקרי מוות בעולם מדי שנה. הפיתוח, שמסייע לרופאים באיתור סיכונים, נבחן בעשרות בתי חולים בארה"ב

מאיר אורבך 17:1206.03.18

חברת זברה מדיקל קיבלה אישור רגולטורי באירופה (CE) לאלגוריתם חדש, שמסוגל לזהות דימומי מוח שונים. עד כה פיתחה החברה יכולת זיהוי צפיפות עצם נמוכה, מחלות ריאה, לב וכבד.

 

 

לטענת החברה, דימומי מוח שונים מפוספסים ב-12% עד 51% מהמקרים וכ-6 מיליון איש נפטרים מדי שנה בשל סיבוכים שנגרמים מדימומים אלה. מנוע הלמידה העמוקה של זברה אומן לזהות דימומים כאלה על סמן מאגרים של עשרות אלפי מטופלים, ונותן רשת בטחון לרופאים בעת פענוח סריקות מוח.

 

אייל גורה, אייל טולדנו ואלעד בנימין אייל גורה, אייל טולדנו ואלעד בנימין

 

 

"האלגוריתם החדש הוא תוספת משמעותית למנוע האבחון של זברה" אמר ד"ר מייק פיליפס, סמנכ"ל השירותים הקליניים של רשת בתי החולים Intermountain Healthcare בארה"ב, ונוירו-רדיולוג במקצועו. "היכולת להתריע לרדיולוג או מנתח על הימצאות דימום תביא לשיפור משמעותי בטיפול בחולים אצלנו ובארגוני רפואה רבים נוספים". אינטרמאונטן הטמיעה את מנוע האבחון של זברה לפני כשנה בכל 22 בתי החולים שבבעלותה ועד היום מנוע האבחון של זברה ניתח מאות אלפי בדיקות של מטופלים ברשת שלה.

 

"מכיוון שאנחנו מקבלים סריקות לניתוח לפני שהן מגיעות לרדיולוג, אנחנו מאפשרים לא רק ניתוח של הסריקה, אלא תעדוף מקרים דחופים על פני כאלה שאינם מצריכים הסתכלות מיידית", הוסיף אלעד בנימין, מנכ"ל זברה. "תעדוף כזה יכול במקרים מסויימים להציל חיי אדם, או למנוע נזקים חמורים לטווח ארוך. בחודשים הקרובים אנחנו מתכוונים לשחרר יכולות נוספות שייתנו כלים מתקדמים נוספים לרדיולוגים על מנת לאפשר להם לתת אבחון מהיר ומדויק יותר".

  

 

 

זברה מדיקל הוקמה ב-2014 ע"י אייל גורה, אייל טולדנו ואלעד בנימין. החברה היתה מחלוצות תחום הלמידה העמוקה בתחום הבריאות, מדורגת באופן קבוע כאחת החברות המובילות בישראל ולאחרונה זכתה שוב להיכלל ברשימת 10 החברות המבטיחות בישראל לשנת 2018 של ירחון Fast Company. עד היום גייסה החברה 20 מליון דולר ממשקיעים כגון וינוד קושלה, מארק בניוף, OurCrowd, אינטרמאונטן ואנווידיה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x