$
אינטרנט

פייסבוק מתגוננת: לא פשענו כשהעברנו מידע אישי ל-60 חברות

הרשת החברתית הואשמה בכך שהעבירה לאפל, סמסונג, אמזון, מיקרוסופט ועשרות חברות אחרות מידע משתמשים רגיש במיוחד. עתה השיבה להאשמות וטענה שהפרשה אינה דומה למחדל קיימברידג' אנליטיקה, ושלא עברה על החוק

יואב סטולר 15:3905.06.18

פייסבוק מגיבה לטענות לפיהן העבירה מידע פרטי של משתמשים לכ-60 חברות, ביניהן אפל, סמסונג, אמזון ומיקרוסופט; לדברי החברה, היא סיפקה לחברות מידע כדי להעשיר ולשפר את שירותי המובייל שלהן, ולא עברה בכך על החוק האמריקאי.

 

 

הפרשה, שנחשפה בוול סטריט ג'ורנל, מזכירה את סקנדל קיימברידג' אנליטיקה, במסגרתו נשאב מפייסבוק מידע אישי של 87 מיליון גולשים ללא ידיעתם. פייסבוק טוענת שאין דמיון בין המקרים, שכן העברת המידע שביצעה פייסבוק קרתה תחת נסיבות "שונות מאוד". לטענתה, המידע נועד לשפר מוצרים ושירותים ולא להטות דעת קהל או להשיג מטרה פוליטית. ואולם, נסיונותיה של פייסבוק לגמד את הפרשה לא מספקים מענה לכמה סוגיות טעונות שעולות מהמקרה.

 

המידע שלכם גלש מפייסבוק, נחת בידיהן של עשרות חברות המידע שלכם גלש מפייסבוק, נחת בידיהן של עשרות חברות צילום: שאטרסטוק

 

 

לפי דיווח של הניו יורק טיימס, פייסבוק העבירה לחברות מידע על הסטטוס הזוגי של המשתמשים, מערכות היחסים שלהם, דתם, דעותיהם הפוליטיות, אירועים בהם לקחו חלק ונטיותיהם המיניות. פייסבוק העבירה מידע גם על אנשים שקנו את מוצרי החברות, וגם על חבריהם - למרות שתקנות נציבות הסחר הפדרלית בארה"ב מתנה פעולה זו באישור המשתמש.

 

 

   

אם לא די בכך, מקורות שהתראיינו לכתבה אמרו כי במקרים רבים הועבר המידע מפייסבוק לחברות למרות התנגדותם המפורשת של המשתמשים. לפי הדיווח, איסוף המידע החל לפני כעשור, כשהחלה פייסבוק לצבור תאוצה. הרשת החברתית יצאה נשכרת מאותו שיתוף הפעולה, כשקיבלה מהן גישה לרשימות אנשי קשר, יישומי צ'ט והיכולת להטמיע את כפתורי הלייק באתרים ושירותים השונים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x