$
בארץ

ג'ק מא: "המדינה הזאת כל כך הרבה יותר שלווה ממה שחשבנו"

ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר עליבאבא קיימו היום את פגישתם השלישית. הפגישה התקיימה בלשכת רה"מ בירושלים. נתניהו: "יש כאן הזדמנויות מדהימות"

שירות כלכליסט ומאיר אורבך 15:2102.05.18

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום (ד') עם יו"ר עליבאבא, ג'ק מא בלשכתו בירושלים. "נפלא לקבל את פניך בישראל", אמר נתניהו. "אתם יכולים לבוא לכאן לעתים כמה שיותר קרובות. למעשה, אתם יכולים להישאר כאן. אני זוכר את פגישתנו בדאבוס ובבייג'ינג, ועכשיו יש לנו פגישה נוספת בירושלים, בישראל".

 

לדברי נתניהו, "יש כאן הזדמנויות מדהימות. הדבר החשוב ביותר הוא שיש כאן שילוב של החוש העסקי המצוין שלך והטכנולוגיה שלך יחד עם הטכנולוגיה שלנו ויחד עם החדשנות שהיא המפתח. אתה מנהיג מצליח מאוד בעסק מאוד תחרותי, ובעולם מאוד תחרותי, והעולם שייך לאלה שמחדשים. ישראל היא אומת החדשנות".

 

 

מימין: בנימין נתניהו וג'ק מא מימין: בנימין נתניהו וג'ק מא צילום: חיים צח, לע"מ

 

יו"ר עליבאבא ג'ק מא אמר במפגש: "אנחנו מקבלים הרבה בקשות, אנחנו רואים הרבה מאוד אנשים וביומיים הקרובים נהיה מאוד עסוקים. אני חושב שבזכות מנהיגותך, אנחנו מגלים שהמדינה הזאת היא כל כך הרבה יותר שלווה ממה שחשבנו וגם הכלכלה חזקה וגם הביטחון. כל הדברים הללו מעצימים את ההערכה שלנו כלפי מה שאתה עושה עבור המדינה הזאת".

 

 

 

 

מימין: בנימין נתניהו וג'ק מא מימין: בנימין נתניהו וג'ק מא צילום: חיים צח, לע"מ

 

נתניהו אמר למא שלקבוצת עליבאבא יש סיבות מצוינות להשקיע בחדשנות הישראלית. ג'ק מא ציין כי הוא מבקר בימים אלה בישראל בליווי 28 נשיאים צעירים של קבוצת עליבאבא וכי הוא מתרשם מההזדמנויות העסקיות שנמצאות בארץ.

 

זוהי הפעם השלישית שרה"מ וג'ק מא נפגשים, השניים נפגשו קודם לכן בעת ביקור רה"מ בדאבוס (בינואר 2016) ובמהלך ביקור רה"מ בסין (במרץ 2017). בפגישות אלה, רה"מ נתניהו הזמין את מא לביקור בישראל.

 

"אנחנו רוצים להשקיע בישראל יותר"

 

במהלך ביקורו, הגיע מא למוזיאון ישראל, שם פגש את שר הכלכלה אלי כהן, את יו"ר רשות החדשנות ד"ר עמי אפלבאום, מנכ"ל משרד הכלכלה שי רינסקי, מנכ"ל רשות החדשנות אהרון אהרון ועוד.

 

השר כהן העניק למא את ספר החדשנות הישראלי, במהדורה מיוחדת בשפה הסינית. "ביקורו של ג'ק מא בישראל הן עדות להתעניינות הגוברת בטכנולוגיה הישראלית ולעלייה החדה בהיקפי ההשקעות של חברות סיניות בארץ", אמר השר.

 

"אנחנו רוצים להשקיע בישראל יותר" אמר מא. "המשלחת בראשותי שנמצאת כאן כוללת את כל מנהלי העתיד של עליבאבא, וביקשתי מהם להגיע לישראל, ללמוד מהישראלים ולבצע השקעות נוספות כאן. ישראל ועליבאבא דומות במובן מסוים - כשהקמנו את החברה בשנת 99 אף אחד לא האמין שנשרוד, לא האמינו שנצליח. גם על ישראל חשבו כך, מדינה מדברית ללא משאבים טבעיים אבל הוכחתם שההון האנושי שלכם הפך את ישראל למדינה קטנה, יפה ועוצמתית".

 

 

 

זוהי המשלחת הגדולה ביותר של קבוצת עליבאבא בביקור עסקי מחוץ לסין, המונה את 40 המנהלים הבכירים של חברות הבת של הקבוצה ביניהן; סגן נשיא חברת Taobao, חברת ה-E-commerce למשתמשים פרטיים (C2C) הגדולה בסין עם למעלה מ-500 מיליון משתמשים, סגן נשיא חברת Ant Financial שמפעילה את שירות התשלומים המקוונים הגדול בסין עם יותר מ- 520 מיליון משתמשים באמצעות פלטפורמת Alipay, ורבים אחרים.

 

חברי המשלחת ללא מא ביקרו היום בחברת אורקם של אמנון שעשוע וזיו אבירם. במהלך הביקור ערכו בכירי החברה סיור במשרדי אורקם וראו את מוצריה החדשים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x