$
תקשורת

נכון לאתגר: נתי כהן ייכנס היום לתפקיד מנכ"ל משרד התקשורת

כהן נכנס למשרד חבול שמתפקד ללא מנכ"ל קבוע כעשרה חודשים ועומד במרכז תיק 4000. הוא יידרש להתמודד עם החלטות מהותיות בשוק הסלולר והטלוויזיה הרב ערוצית ולהכריע במחלוקת סביב רשת הסיבים של בזק

אביב גוטר 08:3502.05.18

תא"ל במיל' נתי כהן ייכנס היום לתפקיד מנכ"ל משרד התקשורת, לאחר כעשרה חודשים שהמשרד מתפקד ללא מנכ"ל קבוע. כהן נכנס למשרד חבול, עומד במרכז תיק 4000 שבמסגרתו, על פי החשד, בכירי המשרד לשעבר סיפקו הטבות לקבוצת בזק.

 

 

כהן יצטרך בראש ובראשונה לאחד את השורות במשרד משום שבפני הרגולטור ניצבות כמה החלטות מהותיות. התחרות בשוק הסלולר והטלוויזיה הרב־ערוצית בשיאה, אך לצד הצורך המהותי בהשקעה בפריסת תשתיות נייחות וסלולריות, המשרד יצטרך להכריע איך הוא מנתב את השוק בטווח הבינוני־ארוך.

 

 

מנכ”ל משרד התקשורת החדש תא”ל במיל’ נתי כהן מנכ”ל משרד התקשורת החדש תא”ל במיל’ נתי כהן צילום: דובר צה"ל

 

מנגד, פגיעה ברווחיות של אחת החברות עשויה להוביל להקטנה בהשקעה בתשתיות, או לחלופין חיזוק אחת מהן עשוי להקטין את התחרותיות בשוק. השקעה בתשתיות היא קריטית, אך ספקיות התקשורת, למעט בזק, אינן מצליחות לייצר הכנסות משמעותיות באופן עצמאי, ולכן המשרד יצטרך להכריע באילו תחומים הוא מקל על החברות, ובאילו הוא מקשה עליהן. במצב הקיים נדמה כי ספקיות התקשורת לא יוכלו להשקיע גם בתשתית קווית וגם בסלולרית, ולכן המשרד יצטרך לתעדף אחת מהן.

 

בנוסף, המשרד יצטרך להכריע מה הוא עושה עם בזק, שברשותה רשת סיבים שפרוסה בקרב 60% ממשקי הבית בישראל ומוכנה לפעולה אך ממתינה עם השימוש בסיבים הללו, וכרגע פועלת כדי להסדיר את הנושא. עם זאת, על שולחן המשרד נמצאת סוגיית ההפרדה המבנית, שבזק חושקת בביטולה, ולכן צפוי להיות קרב מעניין.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x