$
חדשות טכנולוגיה

אובר קנתה את Jump, חברת השכרת אופניים חשמליים

סכום הרכישה עומד על 200 מיליון דולר; ג'אמפ מציעה את שירותיה ב-40 ערים בשש מדינות ורכישתה תאפשר לאובר להרחיב את היצע שירותי התחבורה שלה. לפי הערכות, פעילות שכזו תוכל להניב לאובר רווח לא משמעותי

יואב סטולר 12:3310.04.18

אובר מתרחבת לתחומים חדשים: החברה קנתה את Jump, סטארט-אפ שמפעיל אפליקציה להשכרת אופניים חשמליים. סכום העסקה לא פורסם, אך מקור המקורב לנושא מסר ל"כלכליסט" שמדובר ב-200 מיליון דולר. 

 

 

ג'אמפ הפעילה בחודשיים האחרונים פיילוט יחד עם אובר, במסגרתו הוטמעה האפשרות לשכירת אופניים באפליקציית ענקית שיתוף הנסיעות. השירות של ג'אמפ כולל 12 אלף תחנות עגינה לאופניים חשמליים והוא זמין בכ-40 ערים ב-6 מדינות - מה שיאפשר לאובר להפוך לשחקנית פעילה בתחום זה, תוך דילוג על מאמצי ההקמה והחדירה הראשונית.

 

אפליקציית ג'אמפ אפליקציית ג'אמפ צילום: JUMP

 

 

הכניסה לתחום שכירת האופניים יאפשר לאובר להציע חוויית תחבורה מקיפה יותר, במסגרתה יוכלו המשתמשים להגיע אל מרכזה של עיר צפופה באמצעות מונית - ואז לשכור זוג אופניים כדי להגיע ליעדם הסופי.

 

מדובר גם בפעילות שיכולה לשאת רווחים גדולים; לפי The Information, גאמפ מצליחה להניב בסן פרנסיסקו לבדה 10 דולר ביום מכל זוג אופניים. הרחבת הפעילות תוכל להוות מקור הכנסה משמעותי עבור אובר, שמנסה להציג חזות פעילות רחבה ככל הניתן לקראת הנפקתה שמתוכננת לשנה הבאה.

 

 

 

בתוך כך, נודע שאובר הפסידה בסוגיה רגולטורית באיחוד האירופי: לפי דיווח של הפייננשל טיימס, בית הדין הגבוה ביותר באיחוד פסק לרעת אובר בתביעה הקשורה לפעילותה העיקרית - שירותי מוניות. ראשית המקרה בחקיקה צרפתית מ-2014 שקבעה שאסור לחברות להפעיל שירותי מונית ללא אישור רגולטורי ספציפי - חקיקה שהתנגשה בשירות UberPop של החברה האמריקאית. השירות התבסס על נהגים ארעיים שאינם רשומים כנהגי מונית, מה שהוביל חברות צרפתיות לתבוע את החברה. אובר, מצידה, בחרה לערער על החוק עצמו בפני בית הדין האירופי לצדק. לטענת אובר, ההכרעה לא תשפיע עליה שכן שירות Pop הוקפא עוד ב-2015 וכיום היא עובדת רק עם נהגים מורשים, בהתאם לחוק המקומי באיחוד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x