• תפריט
שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

פייסבוק בוחנת כפתור להבעת חוסר הסכמה

לפי הרשת החברתית, לא מדובר בכפתור דיסלייק, אלא בתכונה "שתאפשר לאנשים לתת לנו משוב על תגובות בעמודים ציבוריים"; הכפתור החדש זמין לכ-5% ממשתמשי אפליקציית פייסבוק באנדרואיד בארה"ב

עומר כביר 10:3409.02.18

פייסבוק החלה לבחון שימוש בכפתור Downvote, שנועד להביע חוסר הסכמה או אי-שביעות רצון מתכנים שפורסמו ברשת החברתית; כך, לפי דיווחים של גולשים בטוויטר.

 

בפייסבוק אישרו את הפרסומים, אך הבהירו שלא מדובר בכפתור Dislike, כלומר כפתור נגדי ללייק הפופולרי.

 

לפי דיווח של The Verge, הכפתור החדש מופיע רק ליד תגובות. כאשר משתמש לוחץ עליו. הוא מתבקש לציין האם התוכן שבתגובה "פוגעני", "מטעה" או "לא קשור". בניגוד ללייק, מספר הפעמים שמשתמשים לחצו על הכפתור לא מוצג.

 

בפייסבוק אישרו את קיומו של הכפתור החדש כחלק מניסוי. "אנחנו לא בוחנים כפתור דיסלייק", נמסר מהחברה. "אנחנו בוחנים תכונה שתאפשר לאנשים לתת לנו משוב על תגובות בעמודים ציבוריים. התכונה זמינה למספר קטן של משתמשים בארה"ב בלבד".

 

לפי ביזנסס אינסיידר, הכפתור החדש זמין לכ-5% ממשתמשי אפליקציית פייסבוק באנדרואיד בארה"ב. החברה לא ציינה מתי, אם בכלל, היא מתכוונת להרחיב את הניסוי או להפוך את הכפתור החדש לזמין לכלל המשתמשים.

 

הפעם האחרונה שפייסבוק שקלה מהלך שנועד ליצור כפתור דיסלייק או משהו דומה לו היה ב-2016, כאשר במסגרת התגובות החדשות שבחנה החברה היתה גם תגובה של סנטימנט שלילי. בסופו של דבר החליטה פייסבוק שלא לכלול תגובה זו בסט התגובות שצורך ללייק.

 

 

מארק צוקרברג מארק צוקרברג צילום: אי פי איי

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x