$
בשולי החדשות

ג'ים קרי קורא לאמריקאים למחוק את דפי הפייסבוק ולהיפטר ממניות החברה

השחקן המפורסם צייץ אתמול בטוויטר כי הוא מוכר את כל מניותיו בפייסבוק ומוחק את החשבון שלו לאחר שהתברר שהרשת החברתית רשמה רווחים מהתערבותה של רוסיה בבחירות לנשיאות ארה"ב. "אני דוחק בכל המשקיעים האחרים, שאכפת להם מהעתיד שלנו, לעשות כך גם כן", הוסיף

שירות כלכליסט 10:1907.02.18

כוכב הקולנוע ג'ים קרי מחק את חשבון הפייסבוק שלו ונפטר ממניות החברה. והוא דוחק באחרים לעשות כך גם כן.

 

 

 

"אנחנו צריכים ללחוץ להגברת הפיקוח מצד בעלי הרשתות החברתיות האלו", אמר בהצהרה ל-CNBC. "צריך לנהל את הגישה החופשית הזו מתוך אחריות גדולה יותר. מה שצריך כעת זה משקיעים אקטיביסטיים שישלחו מסר שכעת צריך פיקוח אחראי. העולם צריך קפיטליזם עם מצפון".

 

קרי צייץ אתמול (ג') בטוויטר שהוא מוכר את מניות הפייסבוק שבידיו ומוחק את החשבון שלו, משום שהחברה רשמה רווחים מהתערבותה של רוסיה בבחירות האמריקאיות ב-2016. קרי לא פירט כמה מניות היו בידיו או כמה מכר.

 

 

 

כך רשם בציוץ: "אני נפטר ממניות הפייסבוק שלי ומוחק את החשבון שלי משום שפייסבוק עשתה רווח מהתערבותה של רוסיה בבחירות שלנו והיא עדיין לא עושה מספיק כדי לעצור את זה. אני דוחק בכל המשקיעים האחרים, שאכפת להם מהעתיד שלנו, לעשות כך גם כן". לציוץ הוסיף את ההאשטג unfriendfacebook#.

 

פייסבוק הודתה שעד 126 מיליון אנשים צפו במודעות שנרכשו מצד רוסיה במטרה להטות את תוצאות הבחירות לנשיאות ב-2016. בנוסף הודתה החברה שהאלגוריתמים שלה המליצו על תוכן שנוצר בידי סוכנים רוסיים. בתחילה אמר המנכ"ל מארק צוקרברג כי הרעיון שפייסבוק תשפיע על תוצאות הבחירות הוא "מטורף" אולם מאוחר יותר התנצל על חוסר ההתייחסות של החברה לחששות אלו.

 

 

ג'ים קארי. אינפרנד את פייסבוק ג'ים קארי. אינפרנד את פייסבוק צילום: Getty

 

"במשך זמן רב נהנתה אמריקה מיתרון גיאופוליטי בעולם, ומהאוקיינוסים משני צדיה שהגנו עליה. כעת הרשתות החברתיות יצרו גשרי-סייבר שמעליהם יכולים לעבור אלו שלא מעוניינים בטובתנו, ואנו מאפשרים זאת. אין קיר שיגן עלינו מפניהם", אמר קרי.

 

פייסבוק לא השיבה מיד לבקשת תגובה בעניין.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x