$
הייטק והון סיכון

משקיעים פרטיים ב-OurCrowd יקבלו החזרי מס על השקעותיהם

פלטפורמת גיוס ההמונים של ג'ון מדבד קיבלה מרשות המסים אישור מיוחד, שמאפשר למשקיעים להגדיר את ההשקעות דרכה כהוצאה מוכרת - ללא קשר לביצועי הסטארט-אפ בו השקיעו

מאיר אורבך 16:4108.02.18
פלטפורמת גיוס ההמונים OurCrowd קיבלה מרשות המסים אישור המאפשר למשקיעים דרכה לקבל החזרי מס על השקעותיהם. מנהלי הקרן מסרו שהאישור יביא לגידול משמעותי במספר המשקיעים הישראלים. לאישור תהיה השפעה דומה גם על משקיעים זרים שמקיימים בישראל פעילות המחויבת במס.

 

 

לדוגמה, משקיע שמשלם 50% מס הכנסה והשקיע 10,000 דולר בחברת פורטפוליו ישראלית של OurCrowd יוכל לרשום זאת כהוצאה מוכרת לצורכי מס וע"י כך ליהנות מזיכוי של 5,000 דולר, ללא קשר לביצועי החברה והצלחתה.
ג'ון מדבד ג'ון מדבד צילום: OurCrowd PR

 

 

מנהל קשרי הממשל והשותפויות בישראל ב-OurCrowd, אורי סבוביץ', מסר ל"כלכליסט" שהאישור התקבל משום שהחברה פועלת באופן שונה משל קרנות הון סיכון סטנדרטיות, בהיותה כזו שנשענת גם על מימון המונים ולא רק על גופים פיננסיים ומוסדיים. לדבריו, מבנה זה יאפשר למשקיעים הפרטיים של OurCrowd לרשום את השקעותיהם באותן חברות הפורטפוליו שיקבלו אישור מרשות החדשנות (שעבורן תוקם פלטפורמת השקעה נפרדת) כהוצאה מוכרת, ובמקביל יוכלו להמשיך וליהנות מתנאי ההשקעה שמקבלים גופים גדולים.

 

 

 

קהילת OurCrowd מורכבת מכ-20,000 משקיעים מ-112 מדינות. OurCrowd גייסה עד כה כ-650 מיליון דולר בעזרת הפלטפורמה שלה עבור 130 חברות וקרנות פורטפוליו. עד כה רשמה 15 אקזיטים. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x