$
תעופה וחלל

פרספטו הישראלית מדגימה: כך טס רחפן אוטונומי אמיתי

החברה ממודיעין פיתחה רחפנים ליישומים תעשייתיים, אשר מסוגלים לטוס בעצמם ללא מפעיל אנושי ולהעביר מידע ופיד וידאו בעת הצורך. למשל, ביכולתם לבצע משימת אבטחת מתקנים ולדווח רק במקרה בו יראו בשטח משהו חשוד

מאיר אורבך 18:5015.01.18

 


 

 

פרספטו (Percepto), חברת סטארט-אפ ממודיעין, הדגימה היום (ב') את הרחפנים האוטונומיים שלה. "הייחוד של החברה הוא הגישה שבה הרחפן מגיע בלי מפעיל. הוא חלק מאתר, מותקן שם עם תוכנה בענן ואף מפעיל לא שולח אותו למשימה. הוא מבצע משימות על פי לוח עבודה", סיפר דור אבוחצירא אחד ממייסדי החברה, שמעסיקה 25 עובדים בארץ ובארה"ב.

 

 

אבוחצירא הסביר את יתרון הפעולה האוטונומית של הרחפן, והדגים משימת אבטחה: ברגע שהרחפן יודע לזהות ענייני אבטחה הוא יכול לפעול לבד, לבצע פטרול לבד ולתת התראה כאשר הוא רואה משהו חשוד".

 

הרחפן האוטונומי של פרספטו הרחפן האוטונומי של פרספטו צילום: Percepto

 

 

בין משקיעי החברה ניתן נמנים מרק קיובן, ריצ'רד פרסונס, הטייקון הסיני שו שיאופינג וקרנות נוספות בעמק הסיליקון ובישראל. "המוצר הוא מסחרי והמיקוד שלנו הוא למכור כמה שיותר מערכות. יש לנו משרדים בארצות הברית אבל החלק הגדול של החברה נמצא בארץ ואנחנו עובדים עם ערוצי הפצה, בעיקר אינטגרטורים ונותני שירות", סיפר אבוחצירא. "חברת טייקו, אחת המפיצים שלנו, היא אינטגרטור האבטחה הגדול בעולם והיא מציעה לכל לקוחותיה את המערכות שלנו בארצות הברית".

 

את פרספטו הקים אבוחצירא ביחד עם רביב רז ושגיא בלונדר. החברה החלה את דרכה כמיזם שגייס הון בפרויקט אינדיגוגו, במסגרתו השיגה 101 אלף דולר, בעוד יעד הגיוס עמד על 60 אלף דולר.

 

 

 

לסבב ההשקעה האחרון בה הצטרפו גם קרן אלבייטור הישראלית, המשקיעה הראשונה בחברה. שיאופינג, אחד ממתעשרי האינטרנט הגדולים בסין ואחד הפעילים במדינה בתחום החינוך המקוון, משקיע באמצעות קרן ז'אן שאותה ייסד, וזו ההשקעה הראשונה עבורה בישראל. שיאופינג השקיע בפרספטו יחד עם קרן אמרג' (Emerge), קרן ישראלית שהוקמה על ידי דובי אולך, בכיר לשעבר במשרד המדען הראשי. אולך גייס מיליוני דולרים משיואפינג ומכמה אנג'לים, מייסדי חברות אינטרנט גדולות, משקיעים אסטרטגיים וקרן הון סיכון סינית גדולה. שיאופינג מכהן גם כיועץ בכיר של אמרג'.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x