$
חדשות טכנולוגיה

דיווח: IBM מתכננת שינוי ארגוני, במהלכו יפוטרו 10,000 עובדים

מצגת פנימית שהגיעה לידי רויטרס כוללת תוכנית לשינויי תפקידים ומשימות לכ-30 אלף מעובדי IBM; במסגרת התוכנית, צפוי גם מהלך פיטורים נרחב

רפאל קאהאן 17:4811.01.18

IBM מתכננת שינוי ארגוני נרחב, במסגרתו צפויים פיטורים של עד 10,000 מתוך 400 אלף העובדים שלה בעולם. לפי דיווח של רויטרס, שנשען על שקף מתוך מצגת פנימית של החברה, ענקית הטכנולוגיה עדיין בונה את תוכנית הארגון מחדש שיכלול שינויי תפקידים ומשימות ל-30,000 איש. IBM סירבה להגיב לדיווח.

 

 

על פי המצגת, השינוי ישפיע על כ-20 אלף מעובדי IBM ברחבי העולם; הפיטורים יכללו 1,700 עובדים בעולם ו-8,300 בארה"ב. משום שמדובר בשקף בודד, קשה להעריך האם מדובר בתוכנית חירום, בהצעת פעולה או בתוכנית קונקרטית שאושרה ותצא לפועל.

 

עובדי IBM עובדי IBM צילום: אי פי אי

 

 

IBM הציגה דווקא תוצאות רבעוניות טובות מאוד ברבעון האחרון של 2017, עם גידול ניכר בהכנסות; המשקיעים חזרו להראות אופטימיות זהירה לגבי ביצועיה בשנה הקרובה.

 

החברה סבלה מירידה מתמשכת של מספר שנים בביצועיה עקב שינויים ארגוניים ומעבר ממודל של שירותים ומכירת תוכנה למודל שמתמקד במחשוב ענן.

 

 

 

אסטרטגיית הענן של IBM עשויה להיות בעוכריהם של עובדים ותיקים, שמאיישים עמדות שהחברה עשויה לבטל בשנה הקרובה. לא ברור אם המהלך ישפיע על מצבת החברה בישראל בה ל-IBM יש פעילות ענפה הן בתחום המכירות והן בתחום המחקר והפיתוח.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x