$
מכשירים

CES 2018

מערכת ה-VR שתגרום לך להתחיל ליהנות מחדר הכושר

חברת Black Box VR חשפה פלטפורמת מציאות מדומה שנועדה לגרום לאנשים לקחת ברצינות את האימונים שלהם; הרעיון הוא להפוך את חדר הכושר לחוויה, במקום מטלה מעיקה

קרן-אור גרינברג 18:2809.01.18

חברת Black Box VR חשפה מערכת שנועדה לגרום לבעלי מנויים בחדרי כושר להשתמש בהם, ולא להזניח את האימונים: אימון משולב VR. מדובר באימון גוף מלא בצורת חוויית מציאות מדומה של 30 דקות, שנועדה להפוך את הכושר לכיף. הפיתוח הוצג לקראת תערוכת CES שנפתחת השבוע בלאס וגאס.

 

 

תעשיית הכושר מתקשה להשאיר את המנויים אצלה; רבים נכנסים לתוכנית אימון ונוטשים אותה במהירות. נתוני CofaceBdi לשנת 2016 מראים שבישראל, למשל, 60% מהנרשמים לחדרי כושר אינם מחדשים את המנוי עם סיומו, לעומת 45% ברשתות מכוני הכושר הגדולות - והנתונים בארץ עוד נראים טוב ביחס לנתונים בארה"ב ובאירופה.

 

מערכת האימון של Black Box מערכת האימון של Black Box

 

 

החיבור בין טכנולוגיה לספורט יכולה לעשות לחדרי הכושר מה שמשחקי wii sport עשו לקונסולת wii של נינטנדו - שכבשה את שוק הגיימינג ב-2006: הפיכת האימון לחוויה מהנה. "רוב האנשים מפסיקים ללכת למכון הכושר לאחר כמה שבועות, כך שהדבקות היא משהו קריטי של מה שאנחנו מנסים לפתור", אמר מנכ"ל Black Box ג'ים ברדבורי ל- BBC.

 

המוצר החדש משלב בין מכונת אימון המשלבת התנגדות ומשקפי HTC Vive. הסט כולו הוא בערך בגודל של חדר אמבטיה משפחתי; המתאמנים נכנסים לזירה וירטואלית, שם הם מתחרים נגד דמות וירטואלית ובסופו של דבר, אחד נגד השני. בשלב זה, מותקן הסט בחדרי כושר באוהיו, כשאימון וירטואלי אישי עולה כ-60 דולר.

 

 

 

השימוש ב-VR ליישומי ספורט וכושר עשוי להנגיש את הטכנולוגיה למשתמשים רבים, אשר אינם מתעניינים בה כיום, ולתרום לאימוץ רחב שלה בשווקים מפותחים. לצד Black Box, הוצגה השבוע מערכת VR נוספת ליישומי ספורט, אשר מיועדת לשחקני הוקי, כדורסל וכדורגל מקצוענים ומסייעת להם לשפר את הטכניקה שלהם ולצמצם פציעות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x