שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אינטרנט

בזק הטעתה לקוחות בפרסום שירות הסייבר החדש שלה

חברת התקשורת הציגה מפת מתקפות סייבר שמתעדכנת בזמן אמת; המתכנת רן בר זיק גילה כי מדובר במפה שלא מייצגת מתקפות - ולמעשה, פועלת כבאנר פרסומי נטו

רפאל קאהאן 18:4324.12.17

בזק מפרסמת במרץ את Bcyber, שירות הסייבר שלה מזה מספר שבועות. לאחרונה עוררה החברה את זעמה של קהילת הסייבר DC9723, לאחר שפרסמה באתר שלה מפה שמתיימרת להציג את ניסיונות הפריצה למחשבים בישראל בזמן אמת.

 

 

בדיקה שערך רן בר זיק באתרו "אינטרנט ישראל" גילתה שזו הטעיית צרכנים: המפה היא בסך הכל אנימציה שמציגה נקודות על תמונה של מפה - ואינה מראה מתקפות אמיתיות.

 

המפה כפי שהיא במקור - מציגה "נקודות תקיפה" המפה כפי שהיא במקור - מציגה "נקודות תקיפה"

 

  

בזק ניצלו את התמימות של חלק מלקוחותיה ויצרו כותרת בעלת אופי מאיים ומבהיל. "רק בישראל ישנם 7 נסיונות פריצת סייבר בכל דקה". בכותרת המשנה ניתן לקרוא ש"לפניכם מפת ישראל שמציגה נתונים בזמן אמת מהשטח". כך,כל מי שיקרא את הכתוב יחשוב שמדובר במפה אמיתית שמייצגת את ניסיונות הפריצה - ולא נאמר - טריק שיווקי.

 

המפה כשמופשט ממנה סקריפט הצגת "המתקפות בזמן אמת" המפה כשמופשט ממנה סקריפט הצגת "המתקפות בזמן אמת"

 

 

לדברי בר זיק, המפה לא עושה שום דבר חוץ מאשר לייצר אנימציה של הנקודות. הוא בדק את קוד המקור של האתר ומצא שמדובר בתמונה מונפשת. המפה לא מקושרת לשום מערכת שמנטרת את פריצות הסייבר בישראל.

 

לאחר הפרסום בבלוג של בר זיק, הוסיפה בזק את הטקסט "התמונה להמחשה בלבד" באתרה, בליווי כוכבית באותיות קטנות מתחת למפה.

 

תגובת החברה

 

 

 

בבזק הבינו את הבעייתיות של הפרסום ובתגובה ל"כלכליסט" נמסר: "דשבורד הסייבר מציג נתוני אמת לגבי מתקפות המתבצעות כנגד ציוד הרשת המוגן על ידי Bcyber של בזק. בשלב זה לא מדובר בנתוני אונליין, והעובדה שכך נכתב היא טעות ואנו מתנצלים על כך".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x