שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אינטרנט

מפתח Kodi לאולפני הוליווד: לא תנצחו אותנו לעולם

כמה ממפתחי התוספים הפופולריים לפלטפורמת הסטרימינג קיבלו מכתבי איום אישיים מתעשיית התוכן - אך לטענת אחד המפתחים, הקהילה לא מתרגשת; רבים מהמפתחים רגילים לקבל איומים, ופשוט עוברים לשימוש בכלים מאובטחים יותר

שירות כלכליסט 11:2320.11.17
המלחמה בקהילת קודי העולמית קפצה מדרגה: בימים האחרונים העבירו האולפנים הגדולים בהוליווד מכתבי איום אישיים למפעילי תוספי קודי פופולריים, מה שגרם למחיקתם מהרשת. ואולם, יש הטוענים שגם איומי התביעות, מפחידים ככל שיהיו, לא יחסלו את התופעה.

 

 

בראיון שנתן מפתח ותיק בקהילת קודי בארה"ב לאתר TorrentFreak, שב וטען כי המלחמה בתוכן הפיראטי היא חסרת תוחלת. "קודי היא דוגמה טובה לקהילת פיראטים מבוזרת. הם ארגוני זכוויות היוצרים יכולים להפציץ את הבסיס, אבל אף אחד לא נמצא שם", הסביר. לדבריו, בעוד מפתחים ותיקים חוששים מתביעות שכאלה, רוב הקהילה מורכבת ממפתחים צעירים שלא אכפת להם מאיומי החברות התוכן; הם רוצים להשיק תוספים חדשים, ולא יפסיקו "רק משום שקיבלו מכתב זניח מאיזה מיליונר עם חליפה".

 

נגן קודי נגן קודי

 

 

שעות ספורות לאחר הסרת התוספים וחסימת מאגרי הלינקים של השבוע האחרון, הופיעו ביוטיוב עשרות סרטונים שממליצים על תוספים חלופיים, בלוגי קודי שונים העלו פוסטים שמציגים אלטרנטיבות. בנוסף, המתקפה האחרונה על הקהילה האיצה בבת אחת את פעילותה המחתרתית: לפי גורמים בקהילת קודי, עברו המפתחים לתקשורת באמצעות טלגרם ואפליקציות צ'ט מאובטחות אחרות, אותן לא יכולות חברות התוכן לנטר.

 

המפתח הודה שאמנם לא נעים לקבל מכתב איום מעורכי דין שמייצג את הגדולים והעשירים שבאולפני הוליווד - אך השחקנים הפעילים בקהילת קודי נסמכים על האנונימיות שלהם כמעטה הגנה. לדבריו, תעשיית התוכן מתקשה להגיע למפעילי התוספים; למשל The_Alpha, אחד ממפעילי התוספים הפופולריים שקיבל מכתב איום, נחשף רק לאחר שניסה לגייס כספים לטובת טיפול רפואי באחד מילדיו.

 

 

 

לדברי המפתח, הקהילה לא מתרגשת מאיומי הוליווד, אליהם היא רגילה. ואולם, חבירת רשת סקיי והפרמייר ליג הבריטית לחבורת התובעים היא בעייתית לדעתו, משום שיש קהילות גדולות מאוד שנשענות על קודי לצפייה במשחקי כדורגל ובתוכן קנייני אחר של הגופים הבריטיים האמורים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x