$
חדשות טכנולוגיה

פורצי הדרך

ה-FDA אישרה תרופה חכמה נגד דיכאון, שמשדרת מתוך הגוף

התרופה, Abilify MyCite, נועדה לטיפול בסכיזופרניה, הפרעות דו-קוטביות ודיכאון, היא הראשונה מסוגה שזוכה לאישור הרגולטור האמריקאי. התרופה מתקשרת עם הסמארטפון ומדווחת על נטילתה, לצורך ניטור הטיפול

קרן-אור גרינברג 15:3414.11.17
העידן הדיגיטלי מגיע לתרופות: מנהל התרופות והמזון של ארה"ב (FDA) אישר אמש (ב') לראשונה תרופה שמצוידת בחיישן למעקב דיגיטלי אחר נטילתה.

 

 

מטופלים רבים לא מקפידים ליטול את התרופות שנרשמו להם, מה שמקשה על ניטור מצבם. התרופה שאושרה עשויה לשנות את חוסר הוודאות הזה, שמקשה על הצוות הרפואי לעקוב אחרי שגרת נטילת התרופות של מטופלים.

 

 

התרופות החכמות בדרכן לשוק התרופות החכמות בדרכן לשוק

 

 

התרופה, Abilify MyCite, מיוצרת על ידי חברת הפארמה היפנית Otsuka, ואושרה לטיפול בסכיזופרניה, תופעות הקשורות להפרעה דו קוטבית וכתוספת לטיפול כנגד דיכאון אצל מבוגרים. הטכנולוגיה ששולבה בגלולה, פותחה על ידי Proteus האמריקאית במשך שנים. חיישן בגודל גרגר מלח נמצא בתרופה ומשדר הודעה לרכיב חיצוני לאחר נטילתה. משם מועבר המידע לאפליקציה בטלפון הנייד לצורך מעקב ותיעוד. החיישן לא נזקק לסוללה ומופעל ברגע שהוא נרטב ממיצי קיבה, על בסיס תגובה כימית שמייצרת חשמל.

 

 

 

Otsuka נחשבת לתאגיד פארמה ענק ביפן ומניותיה עלו ב-2.5% בעקבות האישור. "ה-FDA תומך בפיתוח ושימוש של טכנולוגיה חדשות בתרופות ומחויב לעבוד עם חברות שמבינות איך טכנולוגיה יכולה להטיב עם המטופלים", מסר ד"ר מיטשל מאטיס, מנהל חטיבת מוצרי פסיכיאטריה במרכז המחקר וההערכה של ה-FDA, בהודעה לעיתונות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x