$
חדשות טכנולוגיה

כלכלנים בכירים: AI - מהפכה בסדר גודל של פיתוח מנוע הקיטור

החוקרים בנג'מין ג'ונס מנורת'ווסטרן, צ'אד ג'ונס מסטנפורד ופיליפ אגיהון מהקולג' דה פרנס פרסמו מחקר לפיו פיתוחי בינה מלאכותית צפויים להאיץ צמיחה כלכלית. לטענתם, מהירות הצמיחה תלויה ביכולות החשיבה העצמית שיקבלו מחשבים

רפאל קאהאן 11:2423.10.17

שלושה מבכירי הכלכלנים בעולם פרסמו מחקר שצופה גדולות ונצורות לטרנד הבינה המלאכותית: לראייתם, הוא צפוי להאיץ את הצמיחה הכלכלית בעולם בטור הנדסי.

 

 

לפי דיווח של CNBC, החוקרים בנג'מין ג'ונס מנורת'ווסטרן, צ'אד ג'ונס מסטנפורד ופיליפ אגיהון מהקולג' דה פרנס, התבקשו לבצע את המחקר לטובת המשרד הלאומי למחקר כלכלי, מלכ"ר אמריקאי פרטי שהוא מגופי המחקר הכלכלי המשפיעים בעולם.

 

בינה מלאכותית: מנוע הצמיחה הבא בינה מלאכותית: מנוע הצמיחה הבא צילום: The Register

 

 

החוקרים בדקו אילו מטלות יוכלו מערכות AI לבצע, ביניהן פיתוח רעיונות חדשים. לדעתם, אם יורשו מערכות אלה לחשוב בעצמן דרך תשתיות למידה עמוקה, יווצרו מאסות עצומות של מידע שימושי לעסקים רבים. "אם מכונות AI יוכלו לקחת על עצמן יצירה של רעיונות חדשניים, נוכל להשיג גידול רדיקלי בצמיחה הכלכלית", הסבירו החוקרים ל-CNBC.

 

הצמיחה הזו תבוא עם מחיר: משרות רבות צפויות להיעלם, אם כי במקומן יווצרו תפקידים חדשים בשכר גבוה - למשל, מפקחי רובוטיקה ודרגים חדשים של מפתחי AI. בנוסף, ישנם מקרים בהם מגבלות שאינן טכנולוגיות ישפיעו על הצמיחה; למשל, חקלאות רובוטית תוכל לתת דחיפה עצומה לייצור המזון, אך היא מוגבלת בזמינות האדמות הפוריות.

  

החוקרים בדקו מספר תסריטים כהחלפה של האדם בבינה מלאכותית בכל התחומים או רק בחלק מהתפקידים. הם הודו שלא הצליחו להגיע למספרים סופיים - אך הסכימו שהצמיחה צפויה להיות בהיקפים שנראו בעידן המהפכה התעשייתית, כשהחל שימוש נרחב במנועי קיטור, או במהפכת השבבים של סוף המאה ה-20.

  

 

 

"יש לנו היום מחשבים מהירים ביותר, אבל הגידול והצמיחה נמצאים בירידה", אמר ג'ונס, מה שמעיד שצוואר הבקבוק אינו בטכנולוגיה עצמה. אבל בניגוד לג'ונס, לא כולם מעוניינים לראות את הבינה המלאכותית משתלטת על העולם; אלון מאסק, למשל, היה שמח לראות את הרובוטים מוגבלים בפעילות שלהם. החוקרים, לעומתו, מתלהבים: "מה שמעניין ב-AI זה שאנחנו על הסף של הפיכת מטלות לקוגניטיביות", סיכם ג'ונס.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x